Infiniti Q50 szykuje się do europejskiej premiery

Infiniti Q50 szykuje się do europejskiej premiery05.02.2013
Już 5 marca podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Europejczycy będą mieli pierwszą okazję, by zapoznać się z nowym, sportowym sedanem Infiniti i pierwszym modelem nazwanym zgodnie z ...

...nową nomenklaturą marki, czyli z Q50. Przypomnijmy, że światowa premiera Infiniti miała miejsce w styczniu, podczas North American International Auto Show.

Szczegóły techniczne Infiniti Q50 w specyfikacji europejskiej poznamy podczas konferencji prasowej w marcu, wiadomo jednak, że samochód będzie korzystać z rozwiązań stworzonych w ramach współpracy japońskiej marki z Daimlerem.

Infiniti Q50 szykuje się do europejskiej premiery 1 Q50 ma być też „pierwszą jaskółką” zapowiadającą ewolucję stylistyczną gamy modelowej Infiniti. Słowo „ewolucja” ma tu kluczowe znaczenie, bowiem Q50 swą smukłą sylwetką wyraźnie nawiązuje do innych sedanów oraz samochodów koncepcyjnych Infiniti.

Wyróżnikiem Q50 będą jednak na pewno supernowoczesne technologie, takie jak system bezpośredniego sterowania adaptacyjnego (DAS – Direct Adaptive Steering) dostosowujący się do kierowcy, po raz pierwszy zastosowany w samochodzie produkowanym seryjnie. Dokładny opis działania tego systemu przedstawimy naszym Czytelnikom po oficjalnej konferencji w Genewie, gdyż dopiero wtedy zostanie on zaprezentowany w szczegółach

W Genewie wystawiany będzie także LE Concept – pierwszy w pełni elektryczny model Infiniti i bolid F1 należący do Sebastiana Vettela już w nowej odsłonie − odzwierciedlającej zmianę nazwy zespołu na Infiniti Red Bull Racing.

Źródło: Infiniti, opracowanie: BM