Kia triumfuje w konkursie brytyjskiego magazynu What Car?

Kia triumfuje w konkursie brytyjskiego magazynu What Car?20.01.2023
Elektryczny SUV Kia EV9, który zadebiutuje w tym roku, zdobywa tytuł "What Car? - Readers Choice Award", a Kia Sportage otrzymuje tytuł "Rodzinnego SUV-a roku".

Kia triumfuje w prestiżowym konkursie brytyjskiego magazynu „What Car?”. Zwycięskimi modelami są bestsellerowy Sportage i przyszły elektryczny flagowy SUV – EV9. Jury konkursu przyznało Kia Sportage tytuł „Rodzinnego SUV-a roku”, podkreślając szereg cech, które wyróżniają ten model w jednym z najpopularniejszych i najliczniej obsadzonych segmentów w Wielkiej Brytanii. Zespół redaktorów magazynu „What Car?” oceniał wszystkie kandydujące do tytułów samochody zarówno na drogach, jak i na torze testowym.

KIA EV9
KIA EV9

Sportage – oferowany ze zelektryfikowanymi układami napędowymi, do wyboru jako łagodna hybryda (MHEV), hybryda (HEV) i hybryda typu plug-in (PHEV) – szybko stał się jednym z najpopularniejszych SUV-ów w Europie. Do końca grudnia 2022 roku na Starym Kontynencie sprzedano łącznie 136.293 egzemplarze kompaktowego SUV-a. Sportage był najchętniej wybieranym w 2022 roku SUV-em w Polsce.

Zwycięstwo w kategorii „Readers Choice Award” odniosła Kia EV9, której rynkowy debiut nastąpi jeszcze w tym roku. Wyróżnienie to przyznali czytelnicy magazynu „What Car?”, którzy uznali EV9 za najbardziej wyczekiwany nowy samochód 2023 roku. EV9, duży elektryczny SUV marki Kia, to kolejny model wprowadzany na rynek w ramach strategii „Plan S”, która zakłada, że Kia zdobędzie pozycję lidera na świecie w dziedzinie aut elektrycznych. EV9 jest większe od EV6 (Europejskiego Samochodu Roku 2022) oraz nowej Kia Niro EV i jest 1 z 9 samochodów elektrycznych marki Kia, które zostaną wprowadzone na rynek do 2027 roku.

David Hilbert, dyrektor marketingu w Kia Europe, powiedział:

„Zwycięstwo w dwóch kategoriach prestiżowego konkursu „What Car?” jest osiągnięciem, z którego jesteśmy naprawdę dumni. Kia Sportage jest liderem w klasie kompaktowych SUV-ów dzięki nowoczesnemu designowi, wydajnym układom napędowym i imponującej funkcjonalności. Fakt, że czytelnicy oddają głosy na EV9 jeszcze przed premierą tego modelu, świadczy o dużym zainteresowaniu, które wiąże się z naszymi przyszłymi modelami. Ten rok będzie kolejnym ekscytującym okresem na naszej drodze do zostania wiodącym na świecie dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności”.
KIA Sportage
KIA Sportage

Nowa Kia Niro – „Samochód Roku 2023” w Finlandii

Za sukcesami w Wielkiej Brytanii podążają kolejne, na innych europejskich rynkach. Crossover Kia Niro zdobył tytuł „Samochodu Roku 2023” w Finlandii. Każdego roku Stowarzyszenie Dostawców Samochodów i Transportu wybiera najważniejszy nowy model, który debiutował na fińskim rynku. Pod uwagę brane są stosunek jakości do ceny, zaawansowanie technologiczne, bezpieczeństwo i właściwości jezdne. Oferowane w wersjach hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i elektrycznej do wyboru, Niro zostało zaprojektowane tak, aby spełnić różne wymagania i pomóc jak największej liczbie kierowców bezproblemowo przejść na zrównoważoną mobilność.

Źródło: KIA