Wielki finał KIA Lotos Cup w Brnie

Wielki finał KIA Lotos Cup w Brnie20.10.2008
Ostateczne rozstrzygnięcia wyścigowych zmagań w serialu Kia LOTOS Cup zapadną w ostatni weekend października na czeskim torze w Brnie. Dotychczas rozegrane rundy mistrzostw Polski wyłoniły faworytów zarówno w stawce cee'd LOTOS Cup, ...

...jak i Picanto LOTOS Cup, jednak żaden ze startujących kierowców nie może być pewny swego; w ostatniej rundzie w każdym z pucharów do zdobycia jest po 100 punktów.

Wielki finał KIA Lotos Cup w Brnie 1 Walka o tytuł mistrzowski w markowych wyścigach Kia cee`d rozegra się między Andrzejem Gasenko, Kamilem Raczkowskim i Łukaszem Błaszkowskim. Kierowcy starannie przeliczyli punkty i doskonale wiedzą jaki rezultat na mecie w Brnie daje im zwycięstwo w rywalizacji o puchar cee`da. Już w Poznaniu Łukasz Błaszkowski ujawnił, że bez wdawania się w walkę o podium w ostatnich wyścigach uczyni wszystko, aby dowieźć przewagę w klasyfikacji łącznej i po zakończeniu wyścigów świętować tytuł mistrzowski.

Z kolei Andrzej Gasenko i Kamil Raczkowski muszą jechać po jak najlepszy wynik licząc na to, że główny pretendent popełni jednak jakiś błąd i straci kilkanaście punktów. Do walki o miejsce na podium mistrzów włączą się zarówno Marcin Przybyszewski, jak i Marcin Gładysz. Obaj już ścigali się w Brnie i, być w może, nieco lepsza znajomość toru zaprocentuje w wyścigach. Jedyna pani w stawce cee`da, Monika Luberadzka po serii niezbyt udanych startów w dotychczas rozegranych rundach zajmuje 12. lokatę. W ostatnim występie liczy na to, iż limit pecha został wyczerpany i na torze uzyska rezultat odzwierciedlający jej umiejętności.

Wielki finał KIA Lotos Cup w Brnie 2 Zdecydowanym liderem pucharu Picanto jest Zbigniew Łacisz, drugie miejsce zajmuje Wojciech Herban, na trzecim jest Jacek Szurgot. Jeżeli żaden z nich nie popełni poważnego błędu i osiągnie metę w czołówce stawki, to kolejność w klasyfikacji końcowej nie ulegnie zmianie. Sporo sportowych emocji dostarczy walka o jak najlepszą lokatę wśród pań. W najlepszej sytuacji jest Jolanta Fabijańska, zajmuje 10. pozycję w klasyfikacji pucharowej i ma niemal pięćdziesiąt punktów przewagi nad Magdaleną Wilk.

Z walki o miano najszybszej damy Picanto po serii wypadków w drugiej części sezonu wypadła Aleksandra Furgał, jednak na pewno zechce powalczyć o możliwie dobrą pozycję w każdym z ostatnich wyścigów sezonu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek serią biegów kwalifikacyjnych, w sobotę odbędą się wyścigi i po południu będzie wiadomo jak zakończyła się tegoroczna rywalizacja w serialach wyścigowych pod wspólną nazwą Kia LOTOS Cup.

Źródło: KIA Motors Cup