7 lat gwarancji na wszystkie modele KIA

7 lat gwarancji na wszystkie modele KIA06.01.2010
Znakomite wyniki sprzedaży za rok 2009 i początek Nowego Roku 2010 to doskonała okazja dla Kia Motors Europe by wprowadzić 7-letnią gwarancję producenta na wszystkie modele Kia sprzedawane w Europie.

Podążając drogą sukcesu, jakim okazało się wprowadzenie pod koniec roku 2006 unikalnej i nowatorskiej „7-letniej gwarancji Kia” na produkowane w Europie samochody Kia cee’d – gwarancja tego typu obejmować teraz będzie wszystkie modele marki Kia sprzedawane na rynkach europejskich, od popularnego Picanto – aż do wieńczącego oferowaną gamę modelową SUVa Kia Sorento.

Nowa 7-letnia gwarancja Kia dotyczy wszystkich fabrycznie nowych pojazdów marki Kia sprzedawanych i rejestrowanych w ponad 20 krajach Europy od dnia 1 stycznia 2010 roku. Jest to pełna gwarancja producenta typu ‘bumper-to-bumper’, którą objęty jest cały pojazd przez okres 7 lat bez limitu kilometrowego w ciągu pierwszych trzech lat (za wyjątkiem pojazdów używanych jako taksówki, dla których ważność gwarancji ograniczona jest do przebiegu 150.000 km). − do łącznego przebiegu 150.000 km. 7-letnią gwarancją nie są objęte samochody dostawcze (na rynku polskim K2900). Dla pojazdów fabrycznie nowych gwarancja na perforację wynosi nawet do 12 lat bez limitu km (zależnie od modelu) na powłoki lakierowe 5 lat (lub 100 000 km), na systemy audio i nawigacji 3 lata (lub 100.000 km) a na części zamienne, akcesoria i akumulatory – 2 lata.

Ważną zaletą nowej gwarancji – oprócz 7-letniego „świętego spokoju” dla pierwszego nabywcy – będzie możliwość jej przeniesienia na kolejnych właścicieli pojazdu. Z gwarancji wyłączone jest normalne zużycie eksploatacyjne (‘wear & tear’) takich elementów, jak ogumienie, klocki hamulcowe i okładzina cierna sprzęgła. [AKAPIT} „Nasza deklaracja, by stać się światowym producentem motoryzacyjnym Nr 1 pod względem satysfakcji klienta jest wciąż aktualna i 7-letnia gwarancja na wszystkie modele Kia to kolejny krok w tym kierunku. Spowoduje ona niewątpliwie większy ruch w salonach dealerskich i w konsekwencji – wzrost sprzedaży w roku 2010 i w latach następnych.” – powiedział Paul Philpott, dyrektor naczelny (CEO) Kia Motors Europe. „Nowa 7-letnia gwarancja Kia jest po prostu najlepszą i najdłuższą spośród udzielanych na pojazdy w Europie. Właściciel samochodu marki Kia ma teraz ‘święty spokój’ przez znacznie dłuższy czas oraz pewność, iż jego pojazd zyskuje na wartości jako używany w momencie sprzedaży.” – dodał Paul Philpott.

Źródło: KIA Motors Polska