Kia w Paryżu - styl i technologia

Kia w Paryżu - styl i technologia24.09.2010
Stoisko marki KIA na Salonie Samochodowym w Paryżu ma wyróżniać się niezwykłym wzornictwem i nowymi technologiami. W centrum uwagi znajdzie się światowa premiera kompaktowego, elektrycznego konceptu POP, ...

...stworzonego przez europejski zespół projektantów KIA pod kierownictwem Petera Schreyera, zarządzającego biurem projektowym marki i Gregory Guillame, szefa projektantów w Europie.

Kia w Paryżu - styl i technologia 1 “Taki pojazd koncepcyjny, jak POP mógł powstać jedynie u nas” – wyjaśnia Gregory Guillaume. “Projektanci bardzo rzadko mają okazję, by zacząć od czystej kartki papieru, to fantastyczne, kiedy można działać z taką swobodą.”

Więcej informacji i zdjęć koncepcyjnego POPa znaleźć można w naszym fotoblogu.

Oprócz konceptu POP Kia zaprezentuje również swojego nowego „zawodnika” w segmencie D o nazwie Optima. Nowy model zadebiutuje w Europie właśnie w Paryżu, a w salonach sprzedaży w wybranych krajach na Starym Kontynencie pojawi się jeszcze w tym roku.

Optima ma uosabiać to, co Peter Schreyer nazywa “śmiałą, atletyczną i widoczną, sportową energią”. Stylowy sedan jest dłuższy, niższy i szerszy oraz ma większy rozstaw osi niż pozostałe propozycje firmy KIA w segmencie D. W Europie będzie dostępna z szeregiem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Napęd stanowić będzie nowa 1,7-litrowa jednostka diesla VGT o mocy 136 KM lub 2-litrowy silnik benzynowy CVVL o mocy 170 KM.

Kolejnym modelem prezentowanym w stolicy Francji przez koncern KIA będzie kompaktowy SUV o nazwie Sportage, który zadebiutował w tym roku na wystawie w Genewie. Sportage już wkrótce będzie dostępny z dwoma nowymi silnikami o mniejszej pojemności, oszczędniej zużywającymi paliwo, które współpracować będą z 6-biegową przekładnią manualną w wariantach z napędem na dwa koła.

Zgodnie z panującą ostatnio modą w ekspozycji Kia nie może zabraknąć elementów „ekologicznych”. Tym razem będą to modele cee’d i Venga o obniżonej emisji CO2 oraz koncepcyjna Kia Sportage z napędem półhybrydowym.


Źródło: Kia, opracowanie: BM