SEMA Show 2010: Koncepcyjne modele KIA Sportage

SEMA Show 2010: Koncepcyjne modele KIA Sportage02.11.2010
KIA Motors America sprzymierzyła się z czasopismem Antenna, specjalizującym się w modzie i tzw. tematach "lifestyle'owych" i przygotowała koncepcyjne wersje kompaktowego crossovera Sportage. Są to dwie opozycyjne wizje - ...

...jeden koncept ukazuje możliwości, jakie daje Sportage w dziedzinie rekreacji, drugi jest przeznaczony dla zapracowanych profesjonalistów. Oba przyprawiono sporą liczbą ciekawych gadżetów, nowych technologii i materiałów. Koncepty noszą nazwy „Work” (praca) i „play” (zabawa) i już dziś debiutują w Las Vegas podczas tegorocznego SEMA Show.

KIA już rok wcześniej „kolaborowała” z czasopismem Antenna, a efektem było powstanie KIA Soul Xpression pokazanej na zeszłorocznej wystawie SEMA.

Czerwony Sportage „Play”
Sportage „Play” został zaprojektowany z myślą o aktywnym mężczyźnie mieszkającym w mieście i jest nieco bardziej agresywną i atletyczną wersją modelu standardowego. Nadwozie polakierowano na matowy odcień czerwieni z czarnymi akcentami. Zamontowano 20-calowe felgi MRR HR4, także polakierowane na czarno i specjalny reling dachowy marki Yakima®. Co ciekawe, elementem wyposażenia Sportage „Play” jest także czerwono-czarny rower Cannondale® QuikFX.

SEMA Show 2010: Koncepcyjne modele KIA Sportage 1 Wnętrze kabiny wykończono czarną skórą z czerwonymi akcentami w postaci szwów. Fotele także pokryto czarną skórą z czarnymi, zamszowymi pasami i czerwonymi przeszyciami biegnącymi przez środek. Panele drzwiowe obito czarną i czerwoną skórą oraz czarnym zamszem oraz wbudowano w nie głośniki Memphis Audio®. Przydadzą się, gdy kierowca będzie korzystać z umieszczonego w konsoli środkowej iPoda Touch®.

W podłokietniku umieszczonym na środku tylnej kanapy znajduje się za to stojak z aparatem fotograficznym Olympus® EP-L1, za pomocą którego można uwiecznić co ciekawsze momenty w trakcie podróży. W skład wyposażenia Sportage „Play” wchodzi także plażowe krzesło z czarnym stelażem i siedziskiem z czerwonej skóry, które przyda się na pewno, jeśli właściciel samochodu wybierze się na szybką i niezaplanowaną wycieczkę nad morze.

Niebieski Sportage “Work”
Idealny właściciel Sportage „Work” to zapracowany profesjonalista bez lęku korzystający z najnowszych technologii. Polakierowany na metaliczny odcień koloru niebieskiego Sportage „Work” zaoferuje mu niemal domowe warunki we wnętrzu, z fotelami obitymi luksusową skórą, specjalnie wykonanymi dywanikami i skórzanymi obiciami drzwi, w których za specjalną siatką umieszczono głośniki wchodzące w skład systemu audio marki Memphis.

W konsoli środkowej znajdzie smartfon Motorola Droid X oraz bezprzewodową klawiaturę Bluetooth ®. W tylnej części oparć foteli kierowcy i pasażera z przodu zamontowano iPady, dzięki czemu osoby podróżujące na tylnej kanapie mogą wciąż zajmować się pracą podczas jazdy.

Przedział bagażowy zamieniono w szafę i przebieralnię – można w nim przechować dwa garnitury, pięć koszul i pięć pasków, dzięki czemu zapracowany biznesmen ubierze się stosownie do każdej okazji i nie musi przy tym odwiedzać swojego mieszkania. Oprócz tego w przedziale bagażowym zamontowano uchwyty na elektryczną maszynkę do golenia z wbudowanym gniazdkiem, wieszaki na krawaty oraz specjalną półkę na buty.

Źródło: KIA, opracowanie: BM