Kia ogłosiła ceny nowego Picanto

Kia ogłosiła ceny nowego Picanto04.05.2011
Kia Motors Polska zaprezentowała cennik swojego najnowszego i najmniejszego modelu w ofercie - Picanto. W podstawowej wersji auto będzie kosztować poniżej 30 tys. złotych. Nowe Picanto oferowane po raz pierwszy w dwóch wersjach, 3- i 5-drzwiowej, ...

...ma za zadanie zyskać całkowicie nową pozycję jednego z najbardziej atrakcyjnych pojazdów w miejskim segmencie A. Picanto w odmianie trzydrzwiowej, która pojawi się w polskich salonach pod koniec wakacji, została wyceniona na 29 900 złotych. Druga para drzwi wymaga dopłaty 1 500 złotych i ta wersja jest już dostępna u dealerów.

Kia ogłosiła ceny nowego Picanto 1 Nowe Picanto dostępne jest w 3 wersjach wyposażenia M/L/XL. W wersji podstawowej wyposażenie obejmuje między innymi: 6 poduszek powietrznych, elektryczne wspomaganie kierownicy, ABS/BAS, światła do jazdy dziennej, zdalnie sterowany centralny zamek z alarmem i funkcją ryglowania zamków, komputer pokładowy, lakierowane zderzaki, 14” koła stalowe oraz przygotowanie do montażu radia wraz z 4 głośnikami. Klimatyzacja manualna (standard dla wersji XL) i automatyczna skrzynia biegów (dostępna tylko w wersji 1.2) wymagają dopłaty.

Picanto będzie również dostępne z fabryczną instalacją LPG. Ta wyposażona jest w zbiornik na gaz o pojemności 35 litrów oraz dodatkowo zbiornik na benzynę o pojemności 10 litrów, co umożliwia przejechanie do 150 km po zużyciu całego gazu

Dodatkowo klienci mają możliwość tworzenia indywidualnej specyfikacji gdyż Kia oferuje aż 11 opcji wyposażenia, 9 kolorów nadwozia oraz 2 kolory wnętrza. W ofercie najnowszego modelu Kia znalazły się opcje wyposażenia oraz rozwiązania, które dotychczas były znane z segmentu Premium takie jak światła LED, system „inteligentny kluczyk” czy bluetooth z systemem komend głosowych.

W nowym Picanto dostępne będą trzy wersje silnika Kappa. Jednostka czterocylindrowa o pojemności skokowej 1248 cm3 oferująca moc 85 KM i moment obrotowy 121 Nm to najmocniejsza z nich.

Kia ogłosiła ceny nowego Picanto 2Do wyboru są jeszcze dwie jednostki trzycylindrowe o pojemności skokowej 998 cm3 – z silnikiem benzynowym oraz bezkonkurencyjny silnik benzynowy z fabryczną instalacja LPG. Wersja benzynowa osiąga moc 69 KM i moment obrotowy 95 Nm, a wersja z LPG moc 82 KM i moment obrotowy 94 Nm.

Długość całkowita nowego Picanto wzrosła o 60 mm (do prawie 3,6 m), co w połączeniu z przemyślaną konstrukcją wnętrza oznacza większą przestrzeń na nogi kierowcy i przedniego pasażera (o 36 mm) oraz zwiększoną do 200 litrów (tj. o 27 %) objętość ładunkową bagażnika. Powiększony rozstaw osi (15mm) skutkuje znacznie wyższym komfortem jazdy. Dopracowanie detali nadwozia pozwoliło obniżyć współczynnik oporu aerodynamicznego Cd do wartości 0,31, pozostawiającej większość pojazdów segmentu A daleko w tyle.

Pierwsza generacja modelu Picanto była w 2004 roku naszym debiutem w segmencie A i w ciągu siedmiu kolejnych lat została sprzedana ponad 1,1 miliona klientom na całym świecie. W Europie sprzedaż modelu Picanto przekroczyła poziom 300 000 pojazdów. W Polsce było to ponad 7 400 szt. Jestem pewny, że nowa, mała Kia zdobędzie jeszcze większą popularność, mówi Wojciech Szyszko dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Źródło: KIA Motors Polska