Nowa, miejska KIA Ray w Korei

Nowa, miejska KIA Ray w Korei09.11.2011
Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcia zupełnie nowego, kompaktowego modelu o nazwie Ray. Kia Ray będzie sprzedawana wyłącznie na macierzystym rynku producenta, czyli w Korei Południowej.

Nowa, miejska KIA Ray w Korei 1Miejski Ray ma łączyć ekonomiczne zużycie paliwa z przestronnym wnętrzem, które łatwo dopasować do różnorodnych potrzeb pasażerów i kierowcy. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa, które tłumaczone jest na język polski jako „promień energii lub światła”. Producent podkreśla także, że wyróżniać się będzie „pudełkowym” stylem nadwozia – pytanie czy na pewno będzie to pozytywny wyróżnik?

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, jakie jednostki napędowe znajdą się w ofercie silnikowej modelu Ray, szczegóły mają zostać ujawnione tuż przed wprowadzeniem go do sprzedaży.

Ray ma prostą, nowoczesną sylwetkę i bardzo przestronne wnętrze zapewniające wygodę pasażerom i sporo miejsca na przewóz bagaży.

Nowa, miejska KIA Ray w Korei 2 Z przodu zauważymy typową dla KIA kratkę atrapy chłodnicy, specjalne reflektory i światła do jazdy dziennej LED, które nadają pojazdowi śmiały i pewny siebie wygląd.

Przyglądając się samochodowi z profilu zobaczymy przesuwane drzwi tylne, dzięki którym pasażerom łatwiej jest wsiadać i wysiadać w wąskich miejscach parkingowych i łatwiej jest umieścić we wnętrzu bagaże czy inne przedmioty.

Tył pojazdu jest szeroki i sprawia wrażenie bardzo stabilnego. Ciekawymi akcentami są wydatne światła z diodami LED i pionowe reflektory na zderzaku.

Źródło: KIA, opracowanie: BM