Wyróżnienie za design dla Kia Rio i Picanto

Wyróżnienie za design dla Kia Rio i Picanto14.03.2012
Kia Picanto i Kia Rio to dwa kolejne produkty marki Kia, które nagrodzone zostały wyróżnieniem ‘red dot’ w roku 2012. W konkursie gromadzącym ponad 4500 różnorodnych produktów zgłoszonych przez 1800 producentów z 58 krajów całego świata ...

...laur prestiżowej nagrody ‘red dot’ w kategorii ‘Product design’ (wzornictwo produktowe) przypadł w roku bieżącym samochodom Kia Picanto w wersji pięciodrzwiowej (segment A) oraz Kia Rio (segment B).

Wyróżnienie za design dla Kia Rio i Picanto 1 Rozdziału nagród dokonał tradycyjnie międzynarodowy skład sędziowski uznanych ekspertów designu na podstawie takich kryteriów, jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, trwałość, stopień oddziaływania na środowisko naturalne oraz intuicyjność użytkowania i obsługi. Tylko produkty o najwyższym standardzie designu mają szanse uzyskania tak cenionego wyróżnienia jak ‘red dot award’.

Za sprawą dwóch ostatnich nagród, liczba posiadanych przez markę Kia wyróżnień ‘red dot’ wynosi obecnie sześć, w tym za Soula w roku 2009, za Vengę w roku 2010 oraz za Sportage i Optimę w roku 2011. Dodatkowo w 2011 roku wyróżnienie specjalne przypadło modelowi Kia Optimia, który zdobył tytuł red dot „Best of the Best” (najlepszy wśród najlepszych) − tj. najwybitniejsze wyróżnienie konkursu ‘red dot’, przyznawane jedynie przełomowym projektom w swojej kategorii.

Jesteśmy naprawdę dumni z kolejnej nagrody ‘red dot’, tym razem dla Picanto i Rio − jako swoistego hołdu wobec teamu designerów Kia w skali światowej, ponieważ proces rozwojowy jest zasługą wszystkich trzech centrów projektowych, a efekty ich pracy są godne najwyższego uznania. − powiedział Peter Schreyer, główny stylista (CDO) Kia Motors – Dlatego też szczególną satysfakcją napawa mnie tak kreatywna i pomyślna współpraca naszych zespołów w Korei, Europie i Ameryce Północnej.

Mówi Thomas Oh, wiceprezes i dyrektor operacyjny (COO) Kia: W sytuacji, gdy nabywcy europejscy coraz częściej wybierają samochody małe, to właśnie design staje się czynnikiem decydującym o sukcesie w segmentach A i B. Niezmiernie ważne jest dla nas to, że Rio i Picanto cieszą sie coraz większym powodzeniem wśród klientów Starego Kontynentu.

Wyróżnienie za design dla Kia Rio i Picanto 2Tak cenione wyróżnienia ‘red dot’ są kolejnym dowodem publicznej aprobaty dla wybitnego i często zaskakującego designu samochodów marki Kia − w połączeniu z przyjaznym stosunkiem do środowiska oraz rzetelną wartością naszej oferty rynkowej. Rosnąca sprzedaż produktów Kia w sytuacji, gdy światowy przemysł motoryzacyjny stoi w obliczu recesji stanowi doskonałe świadectwo słuszności naszej strategii i metod jej wdrażania.

Nagrody „red dot” to kolejne już wyróżnienia dla samochodów Rio i Picanto – po tytule „najbardziej interesująca karoseria” w konkursie „2011 Automotive Brand Contest” dla modelu Kia Rio oraz ‘iF product design award’ dla trzydrzwiowego Picanto w roku 2012, który jest czwartym modelem marki Kia z tym tytułem.

‘red dot product award’ to jeden z najważniejszych światowych konkursów wzornictwa przemysłowego, organizowany przez Design Centre North-Rhine Westphalia od roku 1955. Nagrody roku 2012 zostaną wręczone 2 lipca br. podczas uroczystej gali w gmachu Opery Essen (Aalto Theater) projektu Alvara-Aalto.

Źródło: Kia