Nowy Range Rover Sport zadebutuje w Nowym Jorku

Nowy Range Rover Sport zadebutuje w Nowym Jorku11.03.2013
Nowa odsłona Range Rovera Sport będzie mieć swoja światową premierę 26 marca w Nowym Jorku. Nowy członek stajni Land Rovera zadebiutuje spektakularnie – przejeżdżając ulicami Manhattanu, które zostaną specjalnie zamknięte ...

...na czas imprezy organizowanej przez brytyjskiego producenta. Najszybszy i najbardziej zrywny model Land Rovera zostanie pokazany publicznie w przeddzień rozpoczęcia słynnej, dorocznej wystawy motoryzacyjnej New York Auto Show.

Miejsce, w którym po raz pierwszy pokażę się nowy Range Rover Sport wybrano nie bez powodu - Nowy Jork to największy rynek zbytu tego modelu. W Nowym Jorku sprzedaje się więcej egzemplarzy wariantu Sport, niż w jakiejkolwiek metropolii na całym świecie, a model jest bestsellerem Land Rovera w Ameryce Północnej.

Nowy Range Rover Sport zadebutuje w Nowym Jorku 1 Jeśli jednak nie możecie się wybrać osobiście do Wielkiego Jabłka, nic straconego. Premiera Range Rovera Sport będzie transmitowana na żywo w Internecie – wystarczy zarejestrować się na specjalnej stronie dedykowanej nowemu modelowi.

Range Rover Sport to najmłodszy członek rodziny Range Roverów i trzeci nowy Range Rover, jaki wszedł na rynek w ciągu ostatnich dwóch lat – pierwszy była nowa generacja Range Rovera Evoque, która pojawiła się w sprzedaży w 2011, a drugim nowy, bazowy Range Rover, który zadebiutował w zeszłym roku na targach w Paryżu

John Edwards, Globalny Dyrektor ds. Marki Land Rover, powiedział: Nowy Range Rover Sport wprowadza ten model na nowy poziom. To najbardziej dynamiczny pojazd Land Rovera prezentujący to, co najlepsze w brytyjskim wzornictwie i myśli technologicznej.

Niestety producent nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów technicznych dotyczących nowego Range Rovera Sport – poznamy je dopiero 26 marca.

Źródło: Land Rover, opracowanie: BM