Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.69

Mercedes-Benz Klasa G

Mercedes-Benz G 400 CDI '2000Mercedes-Benz G 400 CDI '2000Mercedes-Benz G 400 CDI '2000Mercedes-Benz G 400 CDI '2000

Mercedes-Benz Klasy G należy do światowej czołówki samochodów terenowych z prawdziwego zdarzenia. Mercedes ten nie ma bowiem nic wspólnego z bardzo popularnymi ostatnio samochodami typu SUV.

Od samego początku był doskonałym pojazdem na bezdroża, świetnie radzącym sobie nawet w najcięższym terenie, co potwierdzają zamówienia nie tylko od cywilnych klientów lecz również z armii niemal całego świata (zmodyfikowana wersja jest np. używana przez amerykańskich marines). Klasyczne, kanciaste nadwozie bardzo dobrze podkreśla przeznaczenie tego auta, które obok swych wspaniałych "umiejętności" zapewnić może także bardzo wysoki komfort. Samochód produkowany jest bowiem zarówno w odmianach typowo użytkowych, jak i w wersjach bardzo bogato wyposażonych. W podstawowych wersjach do wyboru jest dwudrzwiowy kabriolet, zamknięta wersja trzydrzwiowa i pięciodrzwiowa wersja przedłużona.

Na rynku pojawił się w 1979 roku i przez wszystkie lata pozostał niemal niezmieniony w swym zasadniczym kształcie, choć oczywiście z biegiem czasu wyposażano go we wszelkie nowinki techniczne, takie jak ABS, ESP, poduszki powietrzne. W 2007 roku były to tylne światła wykorzystujące technologię LED.

Ceny nowych modeli

Mercedes-Benz Klasa G - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Mercedes-Benz Klasa G:

Mercedes-Benz Polska podczas Poznań Motor Show 2019

Mercedes-Benz Polska podczas Poznań Motor Show 2019 Mercedes-Benz Polska prezentuje premierowo pierwszego Mercedesa wyłącznie na prąd, czyli model EQC. Tuż obok pojawiły się elektryczne: eVito i prototyp samochodu bez kierowcy – autonomiczny smart vision EQ.

Nowy Mercedes-Benz G 350 d - bez kompromisów

Mercedes-Benz-G-350-d 15Od czerwca 2018 r. pierwsze egzemplarze nowej Klasy G pokonują off-roadowe szlaki całego świata. Ten terenowy pojazd przekonuje swoimi osiągami, poziomem bezpieczeństwa, nowoczesnymi systemami wspomagającymi i pewnym prowadzeniem. Od teraz ...

Usługa Internet w samochodzie dostępna w samochodach Mercedes-Benz

Usługa Internet w samochodzie dostępna w samochodach Mercedes-Benz Dzięki zainstalowanej w samochodzie karcie SIM użytkownicy mogą korzystać z radia internetowego i przeglądarki stron www zintegrowanej z systemem multimedialnym, a także udostępniać połączenie pasażerom.

Nowa Klasa G na MotoClassic Wrocław 2018

Nowa Klasa G na MotoClassic Wrocław 2018 W dniach 18 - 19 sierpnia 2018 odbyła się kolejna edycja MotoClassic Wrocław - absolutnie unikatowego wydarzenia na motoryzacyjnej mapie Europy.

Mercedes-AMG Project ONE gwiazdą Poznań Motor Show 2018

Mercedes-AMG Project ONE gwiazdą Poznań Motor Show 2018 Już w weekend 5-8 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Motor Show 2018. Goście stoiska Mercedes-Benz będą mieli okazję zobaczyć pierwszy w Polsce pokaz hipersportowego Mercedesa-AMG Project ONE.

Mercedes-Benz na targach motoryzacyjnych w Genewie 2018

Mercedes-Benz-Geneva-2018 7Obok Klasy A, Klasy G oraz nowego, czterodrzwiowego modelu Mercedes-AMG GT Coupe atrakcją stoiska Mercedes-Benz podczas salonu samochodowego w Genewie jest światowa premiera nowej Klasy C Limuzyna oraz Kombi z nowymi jednostkami ...

Pozostałe artykuły ...