Tytuł GP Poznań Motor Show za najlepszą ekspozycję dla Mercedes-Benz

Tytuł GP Poznań Motor Show za najlepszą ekspozycję dla Mercedes-Benz08.04.2017
Mercedes-Benz otrzymał nagrodę Grand Prix Poznań Motor Show. Jury składające się z 13 redaktorów naczelnych najważniejszych tytułów motoryzacyjnych w kraju uznało, że to właśnie ekspozycja marki ze Stuttgartu stworzyła najbardziej wyróżniającą się ekspozycję tegorocznych targów.

8 premier, 40 samochodów ekspozycyjnych, 2000 metrów kwadratowych i przekrój od samochodów zabytkowych, aż po futurystyczny Concept Car – tak prezentuje się stoisko Mercedes-Benz na tegorocznym Poznań Motor Show, największej imprezie motoryzacyjnej w kraju. Na ekspozycji dominuje obchodząca w tym roku 50 lat marka Mercedes-AMG, prezentując swoje najnowsze modele : AMG GT R, AMG GT C, AMG GT3 oraz Klasę E 63 S 4MATIC+. Do tego miłośnicy motoryzacji mogą zobaczyć historyczne już modele takie jak legendarny 300SEL oraz 300 CE, czyli tzw. „Hammer”.

Stoisko Mercedes-Benz 1

Na czwartkowej konferencji prasowej, Mercedes-Benz po raz pierwszy pokazał w Polsce swój prototyp – zmiennokształtny model IAA Concept, dostosowujący się do warunków jazdy i prędkości, dzięki czemu współczynnik oporów powietrza wynosi dla niego jedynie 0,19. Pojazd można podziwiać do końca targów.

Ekspozycję, poza pozostałymi premierami (3 nowe wersje Klasy E, GLA, Marco Polo Horizon) wzbogacają samochody zabytkowe oraz najpopularniejsze modele sprzedawane w Polsce. Całość ekspozycji dopełnia światowej klasy design o najwyższej jakości wykonaniu, a także nowe technologie – takie jak aplikacja, dzięki której na smartfonie zwiedzających wyświetlają się informacje o najbliższym modelu.

Stoisko Mercedes-Benz 2

Wszystkie te atrakcje doceniła kapituła składająca się z 13 dziennikarzy reprezentujących topowe polskie media motoryzacyjne, która przyznała Mercedesowi nagrodę Grand Prix Poznań Motor Show za najlepszą ekspozycję targów.

Ekspozycja Mercedes-Benz znajduje się w hali nr 3. Codziennie o równych godzinach: 11, 13, 15 i 17 odbywa się oprowadzanie po ekspozycji prowadzone przez ekspertów Mercedes-Benz. Stoisko zostało przygotowane wspólnie przez Mercedes-Benz Polska, Duda Cars oraz Klub Zabytkowych Mercedesów. Targi trwają do niedzieli, 9 kwietnia.

Stoisko Mercedes-Benz 3

Źródło: Mercedes-Benz