Actros Space-Max - wymarzona ciężarówka MB

Actros Space-Max - wymarzona ciężarówka MB13.10.2006
Actros Space-Max sprawia, że spełniają się marzenia kierowców. Po Black Edition i Cruiserze, Actros Space-Max jeszcze raz udowadnia, jak ważne dla Mercedes-Benz Trucks jest środowisko pracy kierowcy ...

Actros Space-Max sprawia, że spełniają się marzenia kierowców. Po Black Edition i Cruiserze, Actros Space-Max jeszcze raz udowadnia, jak ważne dla Mercedes-Benz Trucks jest środowisko pracy kierowcy. Nowy pojazd koncepcyjny był atrakcją wystawienniczą działu Mercedes-Benz Trucks podczas Salonu Pojazdów Użytkowych IAA 2006 w Hanowerze.

Actros Space-Max - wymarzona ciężarówka MB 1 Prowadzenie pojazdu, rekreacja i spanie to trzy aspekty życia kierowcy, dla których Mercedes-Benz opracował trzy różne, choć powiązane ze sobą samochody ciężarowe: Black Edition, Cruiser i Space-Max.

Actros Space-Max koncentruje się na zapewnieniu wygodnego odpoczynku i snu, a więc na trzecim kluczowym aspekcie życia kierowców jeżdżących w długie trasy. Black Edition zapewniał głównie komfort jazdy oraz ekspresyjny, wysokiej jakości wygląd zewnętrznym, aby zwiększyć przyjemność samej jazdy. Natomiat Actros Cruiser miał na celu zapewnić domową atmosferę, dzięki przekształceniu kabiny w wygodną przestrzeń mieszkalną. Actros Space-Max stanowi systematyczne rozwinięcie tej koncepcji i zapewnia kierowcy idealne otoczenie, w którym można śnić kolorowe sny.

Ta wizjonerska koncepcja jest mocno zakorzeniona w rzeczywistości, ponieważ kabiny stają się dla kierowców coraz ważniejsze dla celów związanych z pracą i z rekreacją. W dzisiejszych czasach kierowcy często są sami, nie tylko gdy prowadzą pojazd, ale również podczas odpoczynku.

Actros Space-Max - wymarzona ciężarówka MB 2 Dlatego też posiadanie przestronnej, wygodnej kabiny jest obecnie dla kierowców tak ważne, jak nigdy wcześniej, co ma im zrekompensować stresującą pracę. Dzięki pojazdom Actros Space-Max mogą zapewnić sobie wypoczynek i relaks, które są im potrzebne, by mogli doskonale spisywać się w pracy.

Tworząc pojazd koncepcyjny, projektanci skupili się więc na łóżku. Istotną sprawą jest to, że łóżko w ciągu dnia jest niewidoczne, jest w pełni zintegrowane z tylnym panelem, a kiedy jest po-trzebne, jest rozkładane przez mechanizm elektrohydrauliczny. Kiedy kierowca ułoży się na wyso-kiej jakości materacu o szerokości 80 cm, może obserwować gwiazdy przez duży elektryczny szy-berdach. Może również oglądać swoje ulubione filmy DVD na telewizorze z płaskim ekranem. Po lewej i prawej stronie kierowcy wmontowano w boczne ścianki lampy, które można regulować we-dług własnych potrzeb i stworzyć przytulną atmosferę w sypialni. Uczucie przebywania w domowej sypialni nasila się jeszcze bardziej dzięki zastosowaniu wyrazistych kolorów i materiałów.

Actros Space-Max - wymarzona ciężarówka MB 3 Ponieważ łóżko jest składane, "pokój mieszkalny" daje kierowcy silne poczucie przestronności, które dodatkowo zwiększa prawie pionowa przednia szyba. Projektując kabinę sięgającą 4 metrów, Mercedes-Benz doszedł niemal do dopuszczalnej prawem granicy. Szklany dach przepuszcza mnóstwo światła do przedziału mieszkalnego kabiny. Wnętrze ma nowoczesny i przyjazny wystrój i charakteryzuje się zastosowaniem jasnych skór i orzecha włoskiego. Kierowca może odpocząć i zrelaksować się w wygodnym fotelu "relaksacyjnym", który znajduje się z przodu kabiny, po stronie pasażera. Fotel można obracać, dzięki czemu jest idealny do zastosowania podczas przerw.

Z zewnątrz ta przestronna ciężarówka wygląda równie imponująco. Biały metaliczny lakier i ele-menty z chromu i stali nierdzewnej spowijają Actrosa Space-Max aurą siły i elegancji. Space-Max powstał na bazie Actrosa 1860 LS z technologią BlueTec 5 i Mercedes PowerShift, nową generacją automatycznych skrzyń zmiany biegów firmy Mercedes-Benz. W rezultacie ciężarówka daje największy możliwy komfort jazdy, której efektywność zapewnia silnik o mocy 600 koni.

Źródło: DaimlerChrysler