REKLAMA

Mercedes-Benz rozpoczyna zbieranie zamówień na nową Klasę A Limuzyna

Mercedes-Benz rozpoczyna zbieranie zamówień na nową Klasę A Limuzyna11.09.2018
Ceny najnowszego przedstawiciela rodziny kompaktowych modeli Mercedes-Benz - Klasy A Limuzyna - startują od 126 200 zł za benzynowy wariant A 200 z silnikiem o mocy 163 KM i manualną przekładnią.

Pierwsze auta pojawią się w polskich salonach na początku 2019 r. Nowa Klasa A Limuzyna w pierwszym okresie sprzedaży dostępna będzie w następujących wersjach:

  • A 180 d 116 KM, skrzynia automatyczna - 129 100 PLN brutto
  • A 200 163 KM, skrzynia manualna - 126 200 PLN brutto
  • A 250 224 KM, skrzynia automatyczna - 145 400 PLN brutto
  • A 250 224 KM 4MATIC, skrzynia automatyczna - 154 900 PLN brutto

Mocniejsza odmiana A 250 (224 KM), standardowo z dwusprzęgłową przekładnią automatyczną 7G-DCT, kosztuje od 145 400 zł (napęd na przednią oś) lub 154 900 zł (napęd na cztery koła 4Matic).

Mercedes-Benz Klasa A
Mercedes-Benz Klasa A

Początkowo oferta Klasy A Limuzyna obejmuje jeden wariant wysokoprężny: A 180 d o mocy 116 KM, seryjnie wyposażony w skrzynię automatyczną7G-DCT, w cenie od 129 100 zł.

Nowy Mercedes-Benz Klasy A Limuzyna zwraca uwagę bogatą specyfikacją bazową. Standardowo model występuje w linii Style, która wyróżnia się czarnymi „spinkami” diamentowej osłony chłodnicy, lakierowanymi osłonami progów, chromowaną listwą okien oraz obręczami z lekkich stopów o średnicy 16” (A 180 d) lub 17” (A 200, A 250). Lista wyposażenia seryjnego obejmuje m.in. komfortowe przednie fotele, tapicerkę z syntetycznej skóry ARTICOi tkaniny Betrix, składane i dzielone w proporcji 40/20/40 oparcie kanapy, pakiet oświetlenia i widoczności, kamerę cofania, wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą oraz zestaw Connect 20 z funkcjami systemu multimedialnego MBUX i panelem dotykowym.

Edition 1: ekskluzywna seria specjalna z okazji debiutu

Przez rok od chwili debiutu Klasa A Limuzyna będzie dostępnaw ekskluzywnej odmianie Edition 1 (28 955 zł), która zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zwraca uwagę licznymi dodatkami w kolorze miedzianym – jak np. „spinkami” diamentowego grilla. Model przemieszcza się na 19-calowych, wieloramiennych lekkich obręczach AMG z miedzianym i błyszczącym wykończeniem. Jego standardowe wyposażenie obejmuje także reflektory LED High Performance, sportowe fotele z regulowanymi zagłówkami pokryte tapicerką ARTICO/DINAMICA oraz nastrojowe oświetlenie. Wariant Edition 1 można łączyć ze wszystkimi wersjami silnikowymi i odcieniami lakieru.

Mercedes-Benz Klasa A
Mercedes-Benz Klasa A

Wśród opcji szczególną uwagę zwraca m.in. pakiet Night (3926 zł), obejmujący szereg dodatków w kolorze czarnym: 18-calowe obręcze kółz lekkich stopów, obudowy lusterek, element ozdobny tylnego zderzaka oraz obramowanie okien, a także przyciemniane szyby z funkcją termoizolacji.

Nowa Klasa A Limuzyna oferuje niespotykany w segmencie zakres wyposażenia z dziedziny komfortu i bezpieczeństwa, w tym systemy wspomagające z funkcjami zaadaptowanymi z Klasy S. Po raz pierwszyw określonych sytuacjach model jest zdolny do jazdy częściowo autonomicznej. Przykładowo, aktywna kontrola odległości Active Distance Assist DISTRONIC – element pakietu wspomagającego bezpieczeństwo jazdy (7411 zł wraz z predykcyjną ochroną PRE-SAFE®) – może wspierać kierowcę w licznych sytuacjach na drodze, a także z wyprzedzeniem regulować prędkość auta np. podczas zbliżania się do zakrętów, skrzyżowań lub rond.

Na życzenie dostępne są również matrycowe reflektory MULTIBEAM LED (2061 zł) – ekstremalnie szybkie i precyzyjne w działaniu. W każdej z lamp znajduje się 18 osobno sterowanych diod, które dostosowują oświetlenie do sytuacji na drodze, a ich zbliżony do światła dziennego odcień sprzyja koncentracji.

Opcjonalny wyświetlacz head-up (4859 zł) wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy na przedniej szybie – ogranicza w ten sposób stopień odciągania uwagi kierowcy od tego, co dzieje się na drodze,i zmniejsza obciążenie oczu.

Mercedes-Benz Klasa A
Mercedes-Benz Klasa A

MBUX – Mercedes-Benz User Experience: niezrównane doświadczenie

Zupełnie nowy system multimedialny MBUX (Mercedes-Benz User Experience) otwiera kolejną epokę łączności Mercedes me. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji ma unikalną cechę: zdolność uczenia się. Może być personalizowany i dopasowywany do potrzeb użytkownika, a na życzenie oferuje inteligentną obsługę głosową, aktywowaną hasłem „Hej, Mercedes”.

Pakiet wyposażenia standardowego obejmuje dwa ekrany 7” (centralny – dotykowy), obsługę panelami dotykowymi na kierownicy, porty USB (typ C) oraz łączność Bluetooth®. W opcjonalnych pakietach dostępne są większe wyświetlacze o przekątnej 10,25” oraz rozszerzone funkcje MBUX, w tym nawigacja z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także mobilne usługi Mercedes me ze sterowaniem za pośrednictwem aplikacji na smartfon.

Nastrojowe oświetlenie (1301 zł) pozwala wybierać spośród 64 odcieni iluminacji elementów wnętrza. Kolory łączą się w 10 motywów, zapewniając awangardowe oświetlenie połączone z efektownymi zmianami barw.Na życzenie mogą być one dopasowane do motywu graficznego wybranego dla panoramicznego kokpitu.

Odsuwany panoramiczny dach (4564 zł) zapewnia wrażenia z jazdy podobne do tych z kabrioletów – a po zamknięciu rozjaśnia kabinę.

Klasa A Limuzyna oferuje też korzystne pakiety wyposażenia – zależnie od rodzaju pakietu korzyść dla klienta wynosi od 15 do 25% względem cen elementów zamawianych osobno. Przykładowo, pakiet Premium (m.in. nawigacja z dyskiem twardym, wyświetlacze 10,25”, podgrzewane przednie siedzenia, nastrojowe oświetlenie, dostęp bezkluczykowy i podświetlane listwy progowe z napisem „Mercedes-Benz”) kosztuje 16,2 zamiast ponad 20 tys. zł.

Źródło: Mercedes-Benz
REKLAMA