Wyjątkowa limuzyna od Mercedesa - klasa A sedan

Wyjątkowa limuzyna od Mercedesa - klasa A sedan15.11.2018
Samochody Mercedes to synonim luksusu, który rośnie wraz z ich klasą, czyli systemem oznaczania charakterystycznym dla tej marki. Tym razem serca fanów podbija wyjątkowa limuzyna od Mercedesa - klasa A sedan.

Z Chin na rynek globalny

Mowa tutaj o modelu, na który czekało wielu, czyli sedan klasy A. Dotychczas był dostępny jedynie na rynku chińskim. Jednakże wszyscy, którzy oczekiwali go w Polsce, już mają okazję zobaczyć go w ofercie online u dealera Mercedes-Benz. Tym, co zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka, jest niesamowity kształt. Charakterystyczny dla sedanów tył, nie jest tutaj wyraźnie odseparowany – opływowa linia auta płynnie przechodzi od frontu, aż po bagażnik. Wykorzystany design przywodzi na myśl futurystyczne wizje projektowania samochodów. Dodaje też zyskujący na popularności w ostatnich latach minimalizm, który nadaje temu przedstawicielowi klasy A unikatowego charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu luksusowego wyglądu – do którego przyzwyczaiły nas samochody tej marki.

Mercedesa - klasa A sedan
Mercedes-Benz Klasa A Sedan

Wnętrze to „powtórka z rozrywki” z modelu pięciodrzwiowego. Nie jest to absolutnie żadna wada, ponieważ w naszym odczuciu jest jednym z najbardziej imponujących, jakie mieliśmy okazję zobaczyć w modelach klasy A. Oznacza to, że w standardowym wyposażeniu każdy nowy sedan ma nowoczesny komputer pokładowy o nazwie „MBUX”. Tak jak w przypadku innych aut producenta, tak i tutaj klienci będą mieli możliwość skorzystania z konfiguratora – personalizacji wedle swoich upodobań. Dotyczy to również wnętrza. Do dyspozycji oddane zostały trzy linie stylistyczne. Dla klientów bardziej wymagających udostępniony został szereg różnych opcji w zakresie wyposażenia dodatkowego. Jak to w Mercedesie, już podstawowa wersja potrafi zadowolić, jednakże inwestując w nowego sedana, pełen pakiet funkcjonalności będzie kosztował nas dodatkowe kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Cechą wyróżniająca te auto jest to, że inżynierowie zdołali zaproponować klientom więcej miejsca dla pasażerów oraz kierowcy – przy zachowaniu tytułu najbardziej kompaktowego samochodu trójbryłowego w ofercie marki Mercedes. Jakby tego było mało, dysponuje 420-litrowym bagażnikiem posiadającym powiększony otwór załadunkowy.

Co mu w duszy gra?

Tym, co interesuje każdego fana motoryzacji, jest to, co znajdzie pod maską swojego samochodu. Ten sedan klasy A potrafi wywrzeć wrażenie na każdym miłośniku niemieckiej perfekcji w zakresie inżynierii. Rzecz jasna w ofercie pojawią się różne opcje. Pierwsza z nich posiada silnik benzynowy o mocy 163 KM, natomiast druga stanowi silnik wysokoprężny o mocy 116 KM. Oba te auta mają dokładnie tą samą 7-stopniową skrzynię biegów. Analizując dostępne modele klasy A, można śmiało spodziewać się, że oferta nowego sedana tej klasy powiększy się o inne konfiguracje. Miłośnicy sportowych emocji na pewno czekają na modele z silnikami o mocy powyżej 200 KM.

Ile zapłacimy za te przyjemności?

Cena w przypadku samochodów Mercedes-Benz mieści się w określonych dla klasy premium przedziałach. Nie inaczej jest w przypadku omawianego sedana, który plasuje się w wyższej półce cenowej, nawet wśród klasy A. Warto nadmienić, że w pierwszym roku po wydaniu, będzie on dostępny w specjalnej wersji Edition 1, która od pozostałych detali wyróżni się delikatnymi detalami, zarówno na zewnątrz, jak i w środku samochodu. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, miłośnicy w pełni wyposażonych modeli, będą musieli się przygotować na jeszcze większy wydatek, który wzrośnie wraz z pojawieniem się konfiguracji z najmocniejszymi silnikami na pokładzie.