Mercedes-Benz EQC Edition 1886

Mercedes-Benz EQC Edition 188608.05.2019
Wyjątkowy samochód na wyjątkową okazję: Edition 1886 - limitowana edycja specjalna modelu EQC symbolizuje śmiały start Mercedesa w nową epokę motoryzacji.

EQC Edition 1886 łączy szeroką gamę opcjonalnych dodatków z przyjaznymi dla użytkownika usługami z zakresu elektromobilności. Model świętował niedawno swój światowy debiut podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku.

„EQC to pionier naszej przyszłej oferty pojazdów Mercedes-Benz EQ. Premierowa edycja EQC Edition 1886 służy jako przypomnienie wynalazku w postaci pierwszego samochodu. Przy okazji chcemy podkreślić pionierskiego ducha, który niezmiennie nam towarzyszy i charakteryzuje nas dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. Wtedy jako pierwsi zrewolucjonizowaliśmy mobilność indywidualną. Teraz EQC symbolizuje wejście w kolejną nową epokę. Epokę, w której mobilność elektryczna jest niezawodna, łatwa, a jednocześnie emocjonująca” – mówi Britta Seeger, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialna za sprzedaż w Mercedes-Benz Cars.

„EQC Edition 1886 to nie tylko progresywne wzornictwo, ekscytująca dynamika jazdy i zasięg więcej niż odpowiedni do codziennego użytku, ale także inteligentne dodatkowe usługi, które przewidują i spełniają potrzeby kierowcy. Głównym celem jest tu długoterminowe, bezproblemowe użytkowanie pojazdu”.
Mercedes-Benz EQC
Mercedes-Benz EQC

Ekskluzywny wygląd

EQC Edition 1886 wyróżnia się starannie skoordynowanymi elementami na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Ekskluzywną prezencję nadwozia podkreśla czarna, wykończona na wysoki połysk osłona chłodnicy. Specjalna edycja dostępna jest wyłącznie w metalicznym, srebrnym kolorze „high-tech”. Wyróżniają ją też plakietki z napisem „EQC Edition 1886” na błotnikach oraz 10-ramienne, 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów – z czarnymi i białymi dodatkami.

Szlachetna aura ma swoją kontynuację we wnętrzu – to m.in. zasługa nowego wzoru foteli, pokrytych tapicerką z syntetycznej skóry ARTICO i mikrofibry DINAMICA w dwukolorowej tonacji: niebieski odcień indygo łączy się tu z czarnymi wstawkami. Na oparciach wyhaftowano napis „EQC Edition 1886”, który można znaleźć również na emblemacie na konsoli środkowej. Przywiązanie do szczegółu zdradzają także specjalne elementy wykończenia w srebrnym odcieniu „matrix” oraz dywaniki z haftem „EQC”.

Pakiet ENERGIZING – atmosfera dobrego samopoczucia

EQC Edition 1886 wyposażono w zaawansowane systemy wspomagania jazdy, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Nagłośnienie przestrzenne Burmester® oferuje wyśmienitą jakość dźwięku, a w niezwykle cichym wnętrzu EQC może w pełni pokazać swój potencjał. Na pokładzie znalazł się też pakiet ENERGIZING, który scala działanie różnych systemów z zakresu komfortu – od nastrojowego oświetlenia aż po dyfuzor zapachu oraz jonizator powietrza. W ten sposób tworzy optymalną atmosferę i dba o dobre samopoczucie podróżujących.

W oparciu o dane z pojazdu i otoczenia wirtualny trener ENERGIZING COACH może nawet zarekomendować jeden z programów ENERGIZING, dopasowany do sytuacji i potrzeb danego użytkownika. W swojej ocenie uwzględnia aspekty takie jak sytuacja na drodze, pogoda czy długość podróży. Ponadto może brać pod uwagę informacje o aktualnym samopoczuciu kierowcy, pochodzące z powiązanych urządzeń ubieralnych firmy Garmin® (zegarki smart/monitory aktywności). Pakiet Edition uzupełniają inne opcjonalne dodatki, takie jak elektrycznie regulowane fotele kierowcy i pasażera z funkcją pamięci ustawień.

Mercedes-Benz EQC
Mercedes-Benz EQC

Kluczowe kwestie: długoterminowe, bezproblemowe użytkowanie pojazdu

Dzięki szerokiej gamie standardowych usług EQC Edition 1886 zaspokaja najważniejsze potrzeby klientów w zakresie długotrwałego, bezproblemowego użytkowania pojazdu. Oferta zawiera następujące pakiety usług: „Usługa konserwacji”, „Usługa odbioru i dostawy”, a także „Rozszerzenie gwarancji pojazdu” (ich oferta może różnić się zależnie od rynku). „Usługa konserwacji” obejmuje przeprowadzanie wszystkich wymaganych prac eksploatacyjnych przez okres do 6 lat lub przebieg 150 000 kilometrów. Szczególną uwagę zwraca się na sprawdzenie elementów istotnych dla bezpieczeństwa i działania podzespołów elektrycznych. Wykorzystanie oryginalnych części Mercedes-Benz oraz specjalnych narzędzi przekłada się na pewne, bezstresowe użytkowanie pojazdu.

„Usługa odbioru i dostawy” – w połączeniu z „Usługą konserwacji” – sprawia, że planowanie wizyt w serwisie jest wyjątkowo wygodne. EQC Edition 1886 będzie odbierany w celu przeprowadzenia prac eksploatacyjnych przez okres 6 lat (lub do 6 razy), a na życzenie klienta zostanie również odstawiony w wybrane miejsce – do domu, biura lub innego dowolnego miejsca, znajdującego się w określonej odległości od autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz.

Pakiet usług „Rozszerzenie gwarancji pojazdu” chroni właściciela EQC przed niespodziewanymi kosztami napraw, wykraczającymi poza standardową gwarancję nowego Mercedesa, do 6 lat od zakupu. Rozszerzona gwarancja stanowi optymalne uzupełnienie standardowego certyfikatu dla akumulatora wysokiego napięcia, obejmującego okres 8 lat lub przebieg 160 000 km. Gwarantuje on prawidłowe funkcjonowanie akumulatora i pomoc w sytuacji, gdy dojdzie do znacznej utraty jego pojemności.

Wszystkie trzy pakiety usług są powiązane z pojazdem przez okres 6 lat i przekazywane kolejnym właścicielom w przypadku jego sprzedaży. Dodatkowo przyczynia się to do utrzymania wartości samochodu.

Mercedes-Benz EQC
Mercedes-Benz EQC

Ładowanie: elastyczne i szybkie

Jak każdy EQC, tak i EQC Edition 1886 wyposażono w chłodzoną cieczą ładowarkę pokładową (OBC) o mocy 7,4 kW – pojazd jest zatem gotowy do ładowania prądem zmiennym (AC) w domu i na publicznych stacjach ładowania. „Tankowanie” akumulatora przy pomocy ładowarki Mercedes-Benz Wallbox jest do 3 razy szybsze niż z domowego gniazdka (do 22 kW). Proces można dodatkowo przyspieszyć, korzystając z ładowania prądem stałym – co w przypadku EQC jest standardem, wraz z wtyczką odpowiednią dla danego rynku. W zależności od SoC (stanu naładowania akumulatora), na odpowiedniej stacji pojazd można ładować z maksymalną mocą do 110 kW.

Dla EQC Edition 1886 dostępne są również specjalne usługi zdalne i nawigacyjne oraz usługa cyfrowego ładowania Mercedes me Charge, która zapewnia dostęp do wielu publicznych stacji ładowania. Ponadto kierowcy EQC Edition 1886 otrzymują zniżkę na dostęp do europejskiej sieci szybkiego ładowania IONITY.

Już wkrótce EQC Edition 1886 będzie można zamawiać w Niemczech i na innych rynkach Europy Zachodniej, a także w Polsce. Do pierwszych nabywców samochody trafią we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Mercedes-Benz