REKLAMA

Nowe GLC i GLC Coupe są już dostępne w sprzedaży

Nowe GLC i GLC Coupe są już dostępne w sprzedaży13.05.2019
W nowy rok modelowy Mercedesy GLC i GLC Coupe wjeżdżają z jeszcze bardziej imponującym designem, intuicyjnym systemem multimedialnym MBUX oraz najnowocześniejszymi systemami wspomagania jazdy.

Ceny modeli rozpoczynają się od 175 000 zł za wariant GLC 200 d oraz 200 900 zł za GLC Coupé 200 d. Samochody można już zamawiać; ich dostawy do dealerów rozpoczną się w lipcu 2019 roku.

GLC i GLC Coupé otrzymały nową generację 4-cylindrowych silników Mercedes-Benz. Silnik wysokoprężny „przeskakuje” kilka pokoleń jednocześnie – najnowocześniejsza jednostka OM 654 zastępuje poprzednio stosowany motor OM 651. Jest dostępna w dwóch wersjach (GLC 200 d 4MATIC o mocy 163 KM oraz GLC 220 d 4MATIC o mocy 194 KM) i spełnia już standard Euro 6d (RDE, etap II) – nawet w wymagających warunkach jazdy. Dla nowych modeli Euro 6d będzie obowiązywać nie wcześniej niż w styczniu 2020 r., a dla wszystkich pojazdów – rok później.

To zasługa szeregu rozwiązań, w tym dodatkowego katalizatora selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) z katalizatorem nieprzereagowanego amoniaku (ASC) w układzie wydechowym.

GLC i GLC Coupe
Mercedesy GLC i GLC Coupe

Reflektory diodowe MULTIBEAM LED oraz DYNAMIC BODY CONTROL

Alternatywą dla standardowych, statycznych reflektorów diodowych są reflektory MULTIBEAM LED (6916 zł). Ich zaletą jest niezwykle szybka, precyzyjna, elektronicznie sterowana regulacja strumienia światła w zależności od sytuacji drogowej, w tym funkcja automatycznego przyciemniania świateł drogowych.

Po raz pierwszy GLC jest opcjonalnie dostępny z zawieszeniem DYNAMIC BODY CONTROL (5363 zł), z płynnie regulowanym tłumieniem przedniej i tylnej osi. Tłumienie jest kontrolowane indywidualnie dla każdego z kół, w zależności od wybranego programu jazdy, sytuacji na drodze, prędkości pojazdu oraz stanu nawierzchni.

Bezpieczne, wygodne wsparcie: zaawansowane systemy wspomagające

Nowe Mercedesy GLC i GLC Coupé wyposażono w najnowsze systemy wsparcia kierowcy. Pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy (11 856 zł) obejmuje szeroki zakres skoordynowanych funkcji, w tym: pilot odległości DISTRONIC z asystentem kierowania, aktywny asystent układu hamulcowego, aktywny asystent utrzymania pasa, aktywny asystent martwego pola oraz predykcyjny układ PRE-SAFE® PLUS.

Asystent manewrowania z przyczepą (1976 zł) wspiera kierowcę podczas cofania z przyczepą. System wykorzystuje czujniki w głowicy haka holowniczego i pierścień magnetyczny do pomiaru kąta między pojazdem a przyczepą. Asystent jest dostępny w połączeniu z całkowicie elektrycznie sterowanym hakiem holowniczym wraz ze stabilizacją przyczepy ESP® (5420 zł) i pakietem asystenta parkowania z kamerą 360° (2597 zł). Kamera zapewnia wszechstronne widoki pojazdu podczas manewrowania, w tym wirtualny obraz z lotu ptaka – wszystkie wizualizowane na wyświetlaczu multimediów. Dodatkowy tryb zbliżenia ułatwia „podpinanie” przyczepy do samochodu.

Więcej relaksu: kontrola komfortu ENERGIZING

Nowe modele GLC i GLC Coupé dostępne są z pakietem ENERGIZING (6436 zł), który scala działanie różnych systemów komfortu (klimatyzacji, podgrzewania, wentylacji i masażu foteli, a także oświetlenia i audio), aby tworzyć specyficzne warunki do odnowy biologicznej, dostosowane do nastroju i potrzeb użytkownika.

W ramach pakietu ENERGIZING Plus (14 029 zł) na pokładzie GLC i GLC Coupé dostępne są specjalne funkcje witalizujące. Pakiet ten zawiera dodatkowe programy ENERGIZING oraz wielokonturowe fotele dla kierowcy i pasażera z funkcjami masażu, wentylacji i podgrzewania, nastrojowe oświetlenie, a także pakiet AIR BALANCE do aromatyzowania, jonizacji i oczyszczania powietrza we wnętrzu. Ponadto obejmuje wirtualnego trenera ENERGIZING COACH, który oferuje użytkownikowi indywidualne zalecenia, biorąc pod uwagę dane z urządzeń ubieralnych Garmin® (takie jak poziom stresu lub jakość snu).

Intuicyjne sterowanie: system audio-nawigacyjny MBUX

System multimedialny MBUX (Mercedes-Benz User Experience) zapoczątkował nową erę łączności Mercedes me. Jego unikalną cechą jest zdolność do uczenia się – w czym zasługa sztucznej inteligencji. System MBUX jest wszechstronnie konfigurowalny i dostosowuje się do zwyczajów użytkownika. Modele GLC i GLC Coupé są standardowo wyposażone w rozszerzone funkcje MBUX, takie jak personalizacja za pomocą profili, funkcje predykcyjne, zaawansowane sterowanie głosowe LINGUATRONIC aktywowane poleceniem „Hej Mercedes”, hotspot WiFi oraz radio internetowe.

Funkcje MBUX mają strukturę modułową, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klientów. Standardowa specyfikacja obejmuje m.in. dotykowy ekran multimediów o przekątnej 10,25” oraz nawigację na dysku twardym z widokami 3D. Listę funkcji można uzupełnić, na przykład, o:

  • w pełni cyfrowy panel wskaźników (4234 zł) o przekątnej 12,3”, z trzema stylami wyświetlania informacji (klasyczny, progresywny, sportowy)
  • rozszerzoną rzeczywistość MBUX dla nawigacji (1411 zł): obraz otoczenia pochodzący z przedniej kamery auta zostaje wzbogacony o pomocne informacje nawigacyjne – na widok z kamery prezentowany na ekranie multimediów automatycznie nakładane są wówczas strzałki wskazujące kierunek jazdy lub numery budynków
  • asystent wnętrza MBUX (1694 zł): potrafi rozpoznawać ruchy rąk i interpretować funkcje, które kierowca i pasażer zamierzają obsługiwać

Źródło: Mercedes-Benz
REKLAMA