REKLAMA

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi19.05.2019
Mercedes wśród aut elektrycznych gotowy do startu. Mercedes-Benz EQC jest już dostępny w sprzedaży. EQC powstaje w fabryce Mercedes-Benz w Bremie.

Wysokie standardy produkcji Mercedes-Benz zapewniają więc najwyższą jakość wszystkich modeli. Jako pionier w zakresie strategii CASE, nowy EQC 400 4MATIC oferuje bogate wyposażenie standardowe i atrakcyjne usługi.

„Wraz z Mercedesem EQC wkraczamy w nową epokę mobilności. Stanowi on element rosnącej rodziny w pełni elektrycznych samochodów Mercedes-Benz i łączy cechy, które definiują naszą markę, takie jak jakość, bezpieczeństwo i komfort. Oferujemy naszym klientom progresywny design i wyjątkowy komfort jazdy – a to wszystko w połączeniu z zasięgiem absolutnie wystarczającym do codziennej eksploatacji” – mówi Britta Seeger, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialna za sprzedaż w Mercedes-Benz Cars.

Ze swoim płynnym, przejrzystym designem i typowymi dla marki akcentami kolorystycznymi, Mercedes-Benz EQC jest pionierem awangardowego „elektrodesignu” – a jednocześnie odzwierciedla idiom projektowania „progresywnego luksusu”. W połączeniu z szeroką gamą usług i zasięgiem od 374 do 417 km (cykl WLTP) sprawia, że mobilność elektryczna jest wygodna i dopasowana do codziennego użytku.

EQC 400 4MATIC
Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC

Charyzmatyczny EQC imponuje sumą swoich atrybutów: zapewnia imponujące wrażenia z jazdy, odznacza się wysokim poziomem komfortu akustycznego i ekscytującą dynamiką jazdy. Tym samym reprezentuje wszystkie znaki rozpoznawcze marki spod znaku trójramiennej gwiazdy – jest prawdziwym Mercedesem wśród aut elektrycznych.

Ceny EQC rozpoczynają się od 328 300 zł za już bogato wyposażoną wersję podstawową – EQC 400 4Matic. Od 364 500 zł dostępna jest wersja EQC 400 European Edition. Najwyższy wariant – EQC 400 4Matic Edition 1886 kosztuje 367 600 zł.

Rozpoczęcie produkcji: EQC idealnie zintegrowany z bieżącą produkcją seryjną

W pierwszej kolejności EQC będzie zjeżdżać z taśmy produkcyjnej zakładów Mercedes-Benz w Bremie. Model powstaje na tej samej linii, co Klasa C Limuzyna i Kombi, a także GLC i GLC Coupé – z pomocą technik cyfrowych, w sposób elastyczny oraz zrównoważony. Produkcja pojazdów z różnymi układami napędowymi może być płynnie i efektywnie dostosowywana do zapotrzebowania ze strony klientów. Takie podejście stanowi idealny sposób na zapewnienie możliwie najlepszego wykorzystania mocy produkcyjnych fabryki oraz zagwarantowanie wysokich standardów produkcji i jakości Mercedes-Benz.

EQC 400 4MATIC
Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC

Zespół montażystów wspomaga się rozwiązaniami cyfrowymi, takimi jak zaawansowane urządzenia mobilne, systemy automatycznego transportu i „fabryka bez papieru”. Nawet w dobie elektrycznej mobilności pracownicy z działu produkcji są jednak niezastąpieni. Wykorzystanie Big Data (dużych, zmiennych i różnorodnych zbiorów danych) oraz sztucznej inteligencji pomaga na przykład w konserwacji predykcyjnej. Oznacza to, że firmie już teraz opłacają się poczynione na wczesnym etapie inwestycje w maksymalną elastyczność i najnowocześniejszy sprzęt, oferujący nowatorskie rozwiązania w dziedzinie Przemysłu 4.0.

„Elastyczność i efektywność produkcji to decydujące filary strategii naszej globalnej sieci fabryk Mercedes-Benz Cars. Doskonałym tego dowodem jest właśnie produkcja EQC. Pracownicy zakładów w Bremie mają wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu pojazdów z szeroką gamą układów napędowych. Bazujemy na tym »know-how« również w epoce elektrycznej. A wraz z rozpoczęciem produkcji EQC przestawiamy zwrotnicę – na elektryczną mobilność przyszłości” – mówi Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw.


Źródło: Mercedes-Benz
REKLAMA