W polskich salonach można zamawiać już nowego Mercedesa CLA Shooting Brake

W polskich salonach można zamawiać już nowego Mercedesa CLA Shooting Brake04.07.2019
Ceny modelu startują od 130 600 zł za wariant CLA 180 o mocy 100 kW (136 KM) i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego, z 6-biegową skrzynią manualną. Dostawy aut rozpoczną się we wrześniu 2019 roku.

Od września 2019 roku nowy Mercedes-Benz CLA będzie dostępny także z nadwoziem Shooting Brake. Od strony wizualnej można podsumować go jako eleganckiego atletę: od charakterystycznego „nosa rekina” z przodu przez zaakcentowane płaszczyzny po bokach aż po subtelnie muskularny tył. Ten ostatni sprawia, że CLA Shooting Brake wyróżnia się dodatkową funkcjonalnością i oferuje przestrzeń dla spontanicznych działań – niezależnie od tego, czy chodzi o większe zakupy, czy o zajęcia sportowe lub aktywności na świeżym powietrzu. Otwór bagażnika mierzy 871 mm szerokości, czyli znacznie więcej niż w poprzedniku (635 mm). Co więcej, pokrywa bagażnika może być otwierana bezdotykowo – jej elektryczne sterowanie EASY-PACK i funkcja bezdotykowego otwierania HANDS-FREE ACCESS należą do pakietu KEYLESS-GO za 1767 zł.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Indywidualizacja CLA Shooting Brake rozpoczyna się od linii designu i wyposażenia Progressive (11 896 zł), która obejmuje 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów, wielofunkcyjną sportową kierownicę obszytą skórą oraz komfortowe fotele i oparcie kanapy dzielone w stosunku 40:20:40. Z zewnątrz linia Progressive wyróżnia się elementami ozdobnymi zakończenia układu wydechowego, a także dyskretnym chromowanym paskiem na przednim i tylnym zderzaku.

Sportowy wygląd – na zewnątrz i wewnątrz – to domena linii AMG (16 103 zł): z 18-calowymi obręczami AMG z lekkich stopów, zderzakami oraz osłonami progów AMG, sportowymi fotelami, wielofunkcyjną sportową kierownicą z obszyciem ze skóry nappa oraz aluminiowymi elementami ozdobnymi kokpitu z podłużnym szczotkowaniem. Linia AMG ma również obniżone komfortowe zawieszenie i bezpośredni układ kierowniczy z przekładnią ze zmiennym przełożeniem.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Szczególnie ekskluzywny wariant Edition 1

W pierwszym roku swojej obecności na rynku wszystkie warianty silnikowe nowego CLA Shooting Brake będą dostępne także w wersji Edition 1, czyli specjalnej edycji bazującej na linii AMG. Jej ekskluzywność podkreślają liczne elementy wizualne, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Wariant Edition 1 kosztuje o 28 464 zł więcej od odmiany podstawowej i obejmuje m.in. reflektory LED High Performance oraz 19-calowe obręcze AMG z lekkich stopów z pomarańczowym rantem, a także pakiet Night z szeregiem detali w kolorze czarnym, które w przypadku wersji Edition 1 kontrastują z pomarańczowymi akcentami. W kabinie uwagę zwracają kontrastowe szwy na desce rozdzielczej, podłokietnikach, siedzeniach, drzwiach i dywanikach – także w kolorze pomarańczowym. Specyfikacja obejmuje również sportowe fotele, nastrojowe oświetlenie w 64 odcieniach oraz elementy ozdobne z napisem „Edition 1”.

Wszechstronne wsparcie: systemy wspomagające

Nowy CLA Shooting Brake wszechstronnie wspiera kierowcę. Do jego standardowej specyfikacji należą: aktywny asystent utrzymania pasa ruchu i aktywny układ antykolizyjny. Kompleksowy pakiet asystenta jazdy (7411 zł) oferuje szereg skoordynowanych funkcji, w tym m.in. adaptacyjny tempomat z aktywną kontrolą odległości Active Distance Control DISTRONIC (regulacja prędkości na podstawie przebiegu trasy), a także aktywnego asystenta ograniczeń prędkości (Active Speed Limit Assist), układ antykolizyjny z rozpoznawaniem ruchu poprzecznego, aktywnych asystentów zmiany pasa ruchu (Active Lane Changing Assist) i martwego pola (Active Blind Spot Assist) oraz system predykcyjny PRE-SAFE® PLUS.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Po raz pierwszy CLA Shooting Brake w pewnych warunkach jazdy jest w stanie przemieszczać się częściowo autonomicznie. Adaptacyjny tempomat z aktywną kontrolą odległości Active Distance Assist DISTRONIC (2945 zł) i aktywny asystent kierowania (Active Steering Assist – element pakietu asystenta jazdy) w jeszcze bardziej komfortowy sposób wspierają kierowcę w zachowaniu odległości od innych pojazdów oraz utrzymaniu toru jazdy. Prędkość pojazdu może być teraz automatycznie dostosowywana do mijanych zakrętów, skrzyżowań lub rond.

Oprócz funkcji PRE-SAFE® zawartych w pakiecie asystenta jazdy system PRE-SAFE® jest dostępny również osobno (1620 zł). Potrafi on wykorzystać czas przed zbliżającym się wypadkiem na zainicjowanie szeregu działań mających na celu zmniejszenie ciężkości ewentualnych obrażeń. Działania te obejmują m.in. innowacyjny system PRE-SAFE® Sound, który – w obliczu ryzyka kolizji – przygotowuje ludzki słuch na oczekiwany huk uderzenia, a tym samym może zmniejszyć spowodowane wypadkiem obciążenie hałasem.

Inne interesujące opcje:

  • Pakiet ENERGIZING: 6871 zł
  • Reflektory LED High Performance: 4073 zł
  • Pakiet wyposażenia Premium Plus: 22 913 zł

Źródło: Mercedes-Benz