Mercedes-Benz Klasy S Światowym Luksusowym Samochodem Roku

Mercedes-Benz Klasy S Światowym Luksusowym Samochodem Roku25.04.2021
Najnowsza Klasa S zdobyła m.in. nagrody dla najlepszego auta swojej kategorii od czołowych polskich czasopism motoryzacyjnych oraz tytuł Światowego Luksusowego Samochodu Roku 2021 (World Luxury Car 2021) WCOTY.

Od dziesięcioleci każda kolejna odsłona Klasy S nadaje ton nie tylko w segmencie aut luksusowych, ale i w całej branży motoryzacyjnej. Kolejne generacje torowały drogę innowacjom z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa, aerodynamiki, napędów, komfortu czy telematyki. W rezultacie „S-ka” od dawna jest symbolem luksusu, jakości i innowacyjności, do którego równają inni. Najnowsza generacja Klasy S (typoszereg W/V 223) dopisuje kolejny rozdział w tej historii. Model ustanawia w swoim segmencie wzorce w zakresie aerodynamiki, efektywności, bezpieczeństwa oraz możliwości systemów operacyjnych.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Klasa S 2021

Flagowy okręt Mercedes-Benz został już doceniony przez ekspertów z branży motoryzacyjnej i zdobył m.in. tytuł Auto Lider 2021 dla najlepszego auta klasy wyższej/luksusowego, przyznawany przez Czytelników tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”, nagrodę w plebiscycie Moto Awards 2020, przyznaną przez dziennikarzy magazynu „Auto Świat” w kategorii „Luksus na najwyższym poziomie”, oraz nagrodę dla najlepszego samochodu luksusowego w plebiscycie Best Cars 2020 dla Czytelników miesięcznika „Auto Motor i Sport”.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Klasa S 2021

Teraz nową Klasę S docenił także międzynarodowy zespół jurorów konkursu na Światowy Samochód Roku (WCOTY – World Car of the Year Award), przyznając jej tytuł Światowego Luksusowego Samochodu Roku 2021 (World Luxury Car 2021). W jury organizowanego od 17 lat konkursu zasiada blisko 100 uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Klasa S 2021

Maciej Pertyński, jedyny polski juror WCOTY, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych (PSDM) mówi:

„Światowym Luksusowym Samochodem Roku, czyli nowym wzorcem luksusu, został nowy Mercedes klasy S. Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że tak będzie, nawet jeśli brak fizycznych, analogowych zegarów to dla mnie wciąż problem nie do zaakceptowania w tej marce – ale nie da się ukryć, że nawet w tej dziedzinie Mercedes ustanawia nowe standardy. A nowa klasa S to standard, do którego jeszcze bardzo długo nie dorośnie nikt…”.
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Klasa S 2021

Źródło: Mercedes-Benz