Polska premiera Mercedesa Klasy E w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

Polska premiera Mercedesa Klasy E w Centrum Praskim Koneser w Warszawie15.09.2023
13 września, w Centrum Praskim Koneser odbyła się oficjalna polska premiera nowej Klasy E. Najnowsza odsłona łączy tradycję z zupełnie nowym wymiarem cyfryzacji i elektryfikacji.

Hasło promujące nową Klasę E w Polsce – „Zmienia się razem z Tobą” – akcentuje jej pionierską misję jako limuzyny, która ewoluuje razem z otoczeniem i społeczeństwem, odpowiadając na wyzwania przyszłości. I, tak jak wcześniejsze generacje, zawsze stara się wyprzedzać oczekiwania klientów. Wydarzenie uświetnił między innymi występ cenionego kompozytora muzyki filmowej Wojciecha Urbańskiego, ubiegłorocznego laureata Fryderyka, który zaprezentował gościom utwór stworzony specjalnie na cześć marki spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Mercedes-Benz Klasa E 2024

Klasa E cieszy się w naszym kraju szczególnym statusem – obok Klasy S to najbardziej ikoniczny model Mercedes-Benz w oczach polskich klientów, uznawany za wzorzec limuzyny klasy wyższej. Każde kolejne wydanie tej linii modelowej łączy pionierskie innowacje z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, wydajności i komfortu. To wszystko składa się na niezrównane poczucie zaufania i przytulności, jakie towarzyszy Klasie E i jej poprzednikom od pierwszego chwycenia za klamkę – niezależnie od tego, czy mowa o „skrzydlakach”, kultowych seriach 123 i 124 czy o bardziej współczesnych generacjach z podwójnym spojrzeniem.

Tej samej filozofii hołduje najnowsza Klasa E (seria 214), która wczoraj po raz pierwszy oficjalnie zadebiutowała w Polsce, przy udziale przedstawicieli mediów oraz zaproszonych klientów i gości Mercedes-Benz. Prezentacja odbyła się w studiu Gama Concept, zlokalizowanym na terenie Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze – utrzymanej w loftowym stylu dawnej wytwórni wódek, przekształconej w centrum artystyczno-handlowe.

Mercedes-Benz Klasa E 2024

Nowa Klasa E spaja bogate dziedzictwo swoich poprzedników, a jednocześnie symbolizuje nową epokę – cyfryzacji i elektryfikacji. Tytuł najinteligentniejszej limuzyny klasy wyższej zobowiązuje: jej użytkownicy mogą korzystać m.in. z wyświetlacza dla pasażera z możliwością wyświetlania filmów podczas jazdy, aplikacji rozrywkowych (np. TikTok) oraz służbowych, służących do odbywania widekonferencji, a także z aparatu do robienia selfie. Nowe wydanie systemu operacyjnego MBUX czerpie z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, która pozwala automatyzować rutynowe czynności i wyręczać użytkownika w aktywacji regularnie używanych funkcji.

Pulsujące nastrojowe oświetlenie sprawia, że brzmienie pokładowego systemu audio staje się widoczne, a technologia Dolby Atmos zapewnia muzyce nowy wymiar głębi i autentyczności brzmienia, podobnie jak opcjonalny system dźwięku przestrzennego Burmester® 4D z siedemnastoma głośnikami oraz czterema wzbudnikami w przednich fotelach, które otwierają przed miłośnikami dobrego nagłośnienia nowy świat doznań. Kolejna nowość to cyfrowy kluczyk na urządzenia mobilne Apple z możliwością przekazywania dostępu do samochodu bliskim i współpracownikom.

Mercedes-Benz Klasa E 2024

Nową epokę zapowiada już sam design najnowszej Klasy E: lśniąca czarna powierzchnia na osłonie chłodnicy nawiązuje do elektrycznych Mercedesów, a charakterystyczne tylne lampy z motywem gwiazdy zapewniają niezachwianą rozpoznawalność również po zmroku. Od strony technicznej model wpisuje się w strategię elektryfikacji Mercedes-Benz: gama napędowa obejmuje wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne, a każdy z nich jest zelektryfikowany.

Obok udoskonalonych miękkich hybryd z mocniejszym silnikiem elektrycznym trzon oferty stanowią hybrydy plug-in, dysponujące około 100-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym (WLTP) – co sprawia, że na co dzień można nimi jeździć niczym autem elektrycznym. Użyteczność poprawia dostępna na życzenie skrętna tylna oś, która zmniejsza średnicę zawracania nawet o 90 cm. To wszystko w połączeniu z odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów: liczne komponenty częściowo wykonano z recyklatów i surowców odnawialnych.

Nowa Klasa E odważnie spogląda w przyszłość – ale z szacunkiem dla swojej przeszłości. Jej nadwozie łączy dynamiczne rysy z proporcjami klasycznej limuzyny, a kabina zapewnia wiodącą w segmencie przestronność. Zwiększony rozstaw osi sprawia, że w obu rzędach wzrosła ilość miejsca na kolana, a przestrzeń na szerokość z tyłu reprezentuje już poziom niemal Klasy S. Do tradycji poprzedników nawiązują wzorowa ergonomia, intuicyjny w obsłudze interfejs systemu MBUX oraz szlachetne wykończenie – zapewniając typowe dla Klasy E poczucie domowości, które jej użytkownicy znają i cenią od dawna.

Mercedes-Benz Klasa E 2024

Najnowsza odsłona biznesowej limuzyny Mercedes-Benz debiutuje w Polsce pod hasłem „Zmienia się razem z Tobą”, które podkreśla jej ewolucję w stronę nowych czasów. Klasa E niezmiennie odzwierciedla bowiem zmieniające się otoczenie, uwarunkowania społeczne, zwyczaje i preferencje użytkowników. Tradycyjnie jest przy tym o krok przed oczekiwaniami klientów – jako limuzyna, która zapewnia wyśmienity komfort oraz najwyższy standard jakości i bezpieczeństwa, również w kategorii pewnego prowadzenia, która może funkcjonować jako samochód częściowo elektryczny, a swoim podróżującym oferuje nowy wymiar rozrywki i pozwala im być online również podczas jazdy, jeśli tylko sobie tego życzą.

Polską premierę nowej Klasy E uświetnił występ Wojciecha Urbańskiego, producenta muzycznego oraz kompozytora, który stworzył muzykę m.in. do filmów „Hiacynt” oraz „Lewandowski Nieznany”. W ubiegłym roku Wojciech Urbański został uhonorowany prestiżową nagrodą branży muzycznej – Fryderykiem – za płytę „4GET” zespołu Rysy, a także główną nagrodą na Festiwalu Muzyki Filmowej za muzykę do filmu „Hiacynt”. Na gości wczorajszego wydarzenia w Centrum Praskim Koneser czekała specjalna atrakcja – prapremiera utworu „Tribute to the star” (z ang. hołd dla gwiazdy), który artysta skomponował inspirowany dziedzictwem i DNA marki Mercedes-Benz.

Źródło: Mercedes-Benz