Nowy Mercedes-Benz CLE Coupe dostępny w polskich salonach

Nowy Mercedes-Benz CLE Coupe dostępny w polskich salonach22.09.2023
Mercedes-Benz wprowadza do sprzedaży kolejną serię modelową wśród samochodów marzeń z gwiazdą. CLE Coupe to dwudrzwiowy model wykorzystujący koncepcyjne i techniczne innowacje Klasy C oraz Klasy E.

Łączy je z wyrazistym designem, sportowymi właściwościami jezdnymi oraz ekskluzywnym wyposażeniem, które zwiększa komfort i indywidualność. CLE Coupé można już konfigurować oraz zamawiać w polskich salonach Mercedes-Benz. Bazowa odmiana CLE 200 Coupé z benzynowym silnikiem z układem miękkiej hybrydy (204 + 23 KM) kosztuje od 249 900 zł.

Mercedes CLE Coupe 2024

Nowy CLE Coupé z każdej perspektywy prezentuje się wyjątkowo emocjonująco. Sportowe, a zarazem eleganckie nadwozie łączy typowe dla coupé proporcje z nowoczesnym językiem stylistycznym Mercedes-Benz. Charakterystycznie pochylony profil przedniego pasa (tzw. nos rekina), smukłe reflektory LED o unikalnym wzornictwie oraz trójwymiarowa osłona chłodnicy zapewniają atletyczną prezencję.

Progresywną dynamikę widać szczególne z profilu: połączenie niskiej sylwetki z dużym rozstawem osi, krótkimi nawisami oraz muskularnymi nadkolami sprawia, że dwudrzwiowy samochód wydaje się mocno osadzony na drodze. Do typowych cech coupé należą również długa pokrywa silnika z dwoma pokaźnymi przetoczeniami i mocno cofnięta kabina pasażerska, łącząca się z krótkim, sportowym tyłem.

Mercedes CLE Coupe 2024

Dzięki swojej koncepcji wymiarowej CLE Coupé oferuje znacznie więcej miejsca niż poprzednia Klasa C Coupé. To w szczególności zasługa większego o 25 mm rozstawu osi. Podróżujący z tyłu mają do dyspozycji dodatkowe 10 mm przestrzeni nad głową, o 19 mm więcej swobody na wysokości ramion i łokci oraz 72 mm dodatkowego miejsca na kolana. Pojemność bagażnika wzrosła o 60 l, do 420 l.

Kabinę definiuje sportowy luksus. Wzrok przyciągają wolnostojący, w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3”, zorientowany na kierowcę centralny ekran o przekątnej 11,9” w ergonomicznym formacie oraz opcjonalne dynamiczne nastrojowe oświetlenie w 64 kolorach do wyboru. Kolejną atrakcją są przednie fotele o zintegrowanej, sportowej formie, opracowane specjalnie dla CLE. Po raz pierwszy w Mercedes-Benz przednie siedzenia nie są odblokowywane dźwignią, lecz za pomocą eleganckiej pętli ze skóry nappa, dogodnie umiejscowionej u góry oparcia.

Mercedes CLE Coupe 2024

CLE Coupé przejmuje liczne cyfrowe innowacje z najnowszej Klasy E. Połączenie nowej architektury elektronicznej i trzeciej generacji systemu multimedialnego MBUX sprawia, że to najbardziej inteligentne coupé z gwiazdą. Dzięki aplikacjom zewnętrznych firm oferuje wyjątkowo interaktywną rozrywkę, a zautomatyzowane funkcje z zakresu komfortu zapewniają nowy poziom personalizacji.

Podwozie CLE Coupé jest standardowo obniżone o 15 mm. Szczególnie zwinne prowadzenie w połączeniu z wysokim komfortem zapewnia opcjonalny układ DYNAMIC BODY CONTROL z bezstopniową regulacją tłumienia przedniej i tylnej osi w połączeniu ze skrętnymi tylnymi kołami. Kąt skrętu tylnych kół wynosi do 2,5 stopnia, co zmniejsza promień skrętu o 50 cm. Pomimo większych wymiarów zewnętrznych średnica zawracania tylnonapędowego CLE Coupé jest mniejsza niż Klasy C Coupé (10,7 zamiast 11,2 m).

Mercedes CLE Coupe 2024

Wszystkie silniki nowego CLE Coupé to miękkie hybrydy z alternatorem zintegrowanym z rozrusznikiem i 48-woltową instalacją elektryczną. Obecnie do wyboru są jednostki czterocylindrowe, a od października dostępny będzie też najmocniejszy benzynowy silnik o 6 cylindrach, standardowo z napędem kół obu osi (CLE 450 4MATIC). W październiku pojawi się także bazowa benzynowa odmiana CLE 200 z napędem 4MATIC.

W chwili rozpoczęcia sprzedaży oferta nowego CLE Coupé obejmuje następujące wersje:

  • CLE 200 Coupé (204 + 23 KM): 249 900 zł
  • CLE 220 d Coupé (197 + 23 KM): 264 900 zł
  • CLE 300 4MATIC Coupé (258 + 23 KM): 295 000 zł
Mercedes CLE Coupe 2024

Bogata standardowa specyfikacja obejmuje nadwozie i wnętrze w linii AVANTGARDE, z 18-calowymi obręczami, komfortowym zawieszeniem, tapicerką ze skóry syntetycznej ARTICO, pakietem lusterek, kamerą cofania, adaptacyjnym asystentem świateł drogowych, bezprzewodową ładowarką smartfona, elektrycznie sterowanymi i podgrzewanymi przednimi siedzeniami, klimatyzacją automatyczną THERMATIC, czytnikiem linii papilarnych, aktywnym asystentem pasa ruchu, PRE-SAFE® oraz nawigacją.

Odmiany CLE 300 4MATIC oraz CLE 450 4MATIC seryjnie łączą się z linią nadwozia i wnętrza AMG

Na życzenie nowy CLE Coupé jest oferowany z atrakcyjnie skomponowanymi pakietami wyposażenia, np. AVANTGARDE Advanced Plus za 6044 zł (obejmuje m.in. asystenta, martwego pola, asystenta znaków drogowych, oświetlenie ambiente).

Mercedes CLE Coupe 2024

Dla linii AMG dostępne są rozbudowane pakiety AMG Premium za 42 540 zł (m.in. reflektory DIGITAL LIGHT, pakiet parkowania z zestawem kamer 360° oraz pakiet KEYLESS-GO) lub AMG Premium Plus za 64 702 zł (pakiet wyposażenia AMG Premium plus m.in. dach panoramiczny, system nagłośnienia Burmester® surround, asystent wnętrza MBUX oraz wyświetlacz head-up).

Źródło: Mercedes-Benz