SLR McLaren Roadster - najcichszy kabriolet

SLR McLaren Roadster - najcichszy kabriolet08.05.2007
Mercedes zaprezentował wyjątkowy kabriolet stworzony na bazie McLarena SLR, który ma szansę wejść do historii motoryzacji jako najpiękniejszy i najcichszy samochód ze składanym dachem ...

SLR Roadster zawdzięcza swój wyjątkowy styl składanemu dachowi materiałowemu, który dostępny jest w trzech różnych kolorach. Specjalna konstrukcja nadwozia i samego dachu umożliwia jazdę z prędkością aż 332 km/h. Co więcej, po rozłożeniu dachu we wnętrzu kabiny pasażerskiej panuje wyjątkowa cisza, nawet powyżej 200 km/h!

SLR McLaren Roadster - najcichszy kabriolet 1 Co ciekawe, dach nie otwiera się w pełni automatycznie. Najpierw należy odblokować zaczepy, następnie unieść lekko dach po czym następuje automatyczne złożenie go do bagażnika.

Dwuosobowy roadster jest wyposażony w sportowe zawieszenie, w którego skład wchodzą ceramiczne tarcze hamulcowe. Pod maską umieszczono 626 konny silnik V8 z kompresorem, który produkuje aż 780 Nm momentu obrotowego. Jednostkę napędową połączono z 5-biegową przekładnią automatyczną AMG Speedshift R. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy.

W wyposażeniu standardowym ekskluzywnego SLR Roadster znajdą się skórzane fotele kubełkowe, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, system audio BOSE, wielofunkcyjna kierownica sportowa z przełącznikami do zmiany przełożeń oraz system nawigacji satelitarnej.

Źródło: DaimlerChrysler, fot. DaimlerChrysler, Informacja Moto Target