REKLAMA

Więcej luksusu w Mercedesie Klasy R

Więcej luksusu w Mercedesie Klasy R18.05.2007
Luksusowy Mercedes klasy R okazał się nie do końca luksusowy dla inżynierów z Mercedesa, którzy postanowili uczynić kabinę pasażerską jeszcze bardziej wytworną i wszechstronną ...

Luksusowy Mercedes klasy R okazał się nie do końca luksusowy dla inżynierów z Mercedesa, którzy postanowili uczynić kabinę pasażerską jeszcze bardziej wytworną i wszechstronną.

Więcej luksusu w Mercedesie Klasy R 1 Poprzednio, samochód dostępny był jedynie w konfiguracji sześcioosobowej, jednak teraz w drugim rzędzie siedzeń znajduje się kanapa mieszcząca trzy osoby. Oznacza to, że bagażnik w wersji ze standardowym rozstawem osi będzie mieścił 939 litrów bagażu, a w wersji wydłużonej aż 1118 litrów. Dodatkowo, w bagażniku można umieścić dwa dodatkowe fotele, co przekształca Mercedesa w siedmioosobowy środek transportu.

Dostępne będą dwa silniki Diesla – R 280 CDI i R 320 CDI – oraz trzy silniki benzynowe – R 280, R 350 i R 500.

Wszystkie modele wyposażone będą w automatyczną skrzynię biegów 7G-TRONIC, a pneumatyczne zawieszenie dostępne będzie w opcji. Ceny będą rozpoczynały się od 46 707 Euro za wersję R 280 ze standardowym rozstawem osi, a kończyły na 70 864 Euro za model R 500 4MATIC w wersji wydłużonej.

Źródło: Mercedes, Auto Express, fot. Mercedes, informacja Moto Target
REKLAMA