Mercedes SLC pierwsze fakty i zdjęcia szpiegowskie

Mercedes SLC pierwsze fakty i zdjęcia szpiegowskie27.06.2007
Pogromca Audi R8 powstanie na bazie następnej generacji modelu SL i prawdopodobnie otrzyma nazwę SLC. Dopracowaniem szczegółów i produkcją nowego Mercedesa zajmie się firma HWA, będąca partnerem AMG podczas wyścigów samochodów turystycznych ...

HWA zainwestuje ponad 4,5 miliona euro w rozbudowę swoich pomieszczeń fabrycznych w Affalterbach do 3600 metrów kwadratowych, tak by przygotować miejsce dla maszyn niezbędnych przy produkcji modelu SLC.

Rywal Audi R8 powstanie w oparciu o następną generację dwuosobowego modelu SL. Pod jego maską znajdzie się 6,2 litrowy silnik AMG o mocy 500 KM. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom zrezygnowano z umieszczenia silnika centralnie, ze względu na wyższe koszty produkcji. Wiadomo też, że w razie potrzeby z silnika modelu SLC z pomocą dwóch turbosprężarek wykrzesać będzie można nawet 700 KM. Mercedes SLC według zapewnień koncernu będzie mieć zdecydowanie bardziej sportowy, niż luksusowy charakter. Podobnie, jak ostatnio zaprezentowany CLK 63 AMG Black Series – wyścigowe auto torowe zbudowane do poruszania się po zwykłych ulicach. Lekki hard-top w który wyposażony będzie SLC, podobnie jak szereg innych części wykonany będzie z karbonu. Wiele elementów wyposażenia, układów elektronicznych i elektrycznych, jak i niemal całe wnętrze pochodzić ma z nowej generacji klasy SL. Koncepcyjne auto zapowiadające prototyp zostanie pokazane podczas salonu samochodowego w Genewie. W ciągu następnego roku Mercedes zaprezentuje wersję produkcyjną.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie prototypów "mule" nowego Mercedesa SLC

Źródło: WCF, informacja Moto Target