Będzie Mercedes klasy S kabrio!

Będzie Mercedes klasy S kabrio!04.07.2007
Jak informuje portal AutoExpress, koncern Mercedes wyraził oficjalną zgodę na rozpoczęcie prac konstrukcyjnych nad luksusowym kabrioletem klasy S, który powstanie w oparciu o projekt Concept Ocean Drive ...

Koncepcyjny Mercedes to kwintesencja luksusu, przepychu i elegancji. Już samo nadwozie pojazdu z płynnymi liniami i lakierem w dwu odcieniach świadczy o niezwykłym kunszcie projektantów. Design kabrioletu wyzwala pozytywne emocje i skłania do głębszych przemyśleń. Takie zresztą było założenie projektantów, którzy poprzez Concept Ocean Drive pragną nawiązać dialog z potencjalnymi klientami marki i spełnić ich oczekiwania odnośnie przyszłych modeli Mercedesa.

Z zewnątrz samochód wyróżnia się pokaźną osłoną chłodnicy, reflektorami i światłami tylnymi wykonanymi w technologii LED oraz lakierem dwu odcieniach. We wnętrzu kabiny pasażerskiej zastosowano materiały wykończeniowe najwyższej jakości, które podkreślają wyjątkowy i ekskluzywny charakter samochodu.

Projekt Concept Ocean Drive został zbudowany w oparciu o dwunastocylindrowego Mercedesa S 600, którego długi rozstaw osi znakomicie pasuje do czterodrzwiowej limuzyny ze składanym dachem. Mechanizm składania dachu działa bardzo płynnie, a w zimne dni, montowany na wszystkich czterech fotelach system AIRSCARF ogrzewa podróżujących, dzięki czemu można korzystać z uroków samochodu kabrio niemal przez cały rok.

Źródło: Auto Experss, informacja Moto Target