Jubileuszowa edycja Mercedesa klasy M

Jubileuszowa edycja Mercedesa klasy M13.07.2007
Minęło już 10 lat odkąd z taśm montażowych amerykańskiej fabryki Mercedesa w Tuscaloosa (Alabama), zjechał pierwszy egzemplarz modelu klasy M.

Ten zaprezentowany w 1997 roku luksusowy SUV był pierwszym Mercedesem w historii marki produkowanym poza Niemcami. Z okazji jubileuszu powstanie limitowana edycja tego modelu.

Z zewnątrz wersję "Edition 10", oprócz plakietek umieszczonych na błotnikach, rozpoznamy po ogromnych, 20-calowych obręczach kół, przyciemnionych kloszach lamp z przodu i z tyłu, biksenonowych światłach i specjalnym perłowym lakierze Calcite White. Wewnątrz siedzenia obszyto tapicerką skórzaną w dwóch odcieniach i dodano sportowe elementy wykończenia wykonane z prawdziwego aluminium.

Limitowana edycja klasy M będzie sprzedawana od jesieni 2007 roku. W Polsce model "Edition 10" dostępny będzie na indywidualne życzenie, podobnie jak np. Mercedes CLK Black Series, którego pierwszy egzemplarz znalazł już nabywcę w naszym kraju. Za "hardcorową" wersję CLK zapłacić trzeba "od" 700 tysięcy złotych.

Źródło: Mercedes, informacja Moto Target