Prezentacja kompaktowego vana o nazwie Vaneo

Prezentacja kompaktowego vana o nazwie Vaneo19.05.2001
Firma Mercedes zapowiedziała prezentację kompaktowego vana o nazwie Vaneo. Oficjalnie pokazany on będzie na Frankfurckiej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej IAA we wrześniu 2001 ...

Prezentacja kompaktowego vana o nazwie Vaneo 1 Według przewidywań do roku 2003 zapotrzebowanie na kompaktowe vany wzrośnie aż o 46% w stosunku do roku 1999. Tego typu prognozy coraz częściej nakłaniają producentów do poszerzania swej oferty w tym właśnie segmencie. Firma Mercedes również poszła "za ciosem" i zapowiedziała prezentację kompaktowego vana o nazwie Vaneo. Oficjalnie pokazany on będzie na Frankfurckiej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej IAA we wrześniu 2001.

Przy długości 4,2 metra Vaneo zapewnia miejsce dla pięciu dorosłych osób i dwojga dzieci. Bardzo korzystnie przedstawia się pojemność przedziału bagażowego, która maksymalnie sięga 3000 litrów. Jest to jedna z największych pojemności w tym segmencie. Dla zwiększenia wygody załadunku zamówić można wysuwaną podłogę bagażnika. Łatwy dostęp do wnętrza zapewnia dwoje przesuwanych drzwi i duża tylna klapa.

Do samego początku sprzedaży dostępne będą trzy wersje wyposażeniowe: Trend, Family i Ambiente oraz szeroka gama silników benzynowych i diesla.

Mercedes planuje sprzedawać ok. 50 000 szt. Vaneo rocznie.