Mercedes na IAA 2007

Mercedes na IAA 200710.09.2007
Siedem nowych hybrydowych modeli, pięć premier z "czystymi" silnikami Bluetec i Mercedes F700 Concept z innowacyjnym silnikiem Diesotto, to tylko niektóre z zapowiadanych premier Mercedesa na targach IAA 2007.

Wśród kilkudziesięciu samochodów ekspozycji grupy Mercedesa zajmujących tradycyjnie ogromną powierzchnię całej Hali 2 na terenie targów IAA, w tym roku sporo miejsca poświęcono modnej ekologii.

Mercedes na IAA 2007 1 Zobaczymy między innymi luksusowego Mercedes S300 Bluetec Hybrid napędzanego 4-cylindrowym silnikiem osiągającym 224 KM i maksymalny moment obrotowy 560 Nm. Nieopodal wystawiony zostanie model ML 450 Hybrid, który trafi do produkcji w 2009 roku. Ten najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV na świecie ze spalinowo-elektrycznym napędem ma moc 340 KM i maksymalny moment obrotowy 480 Nm. Taki typ napędu trafi również pod maskę nowej klasy C, która we Frankfurcie mieć będzie premierę w wersji kombi, oraz jako Bluetec i Hybrid w nadwoziu sedan.

Oszczędny napęd hybrydowy znajdzie się również w Smarcie ForTwo w wersji mhd (micro hybrid drive), którego będzie można kupić już od października tego roku. Centralne miejsce ekspozycji koncernu, zajmować będzie potężny koncepcyjny pojazd F700 z silnikiem Diesotto dodatkowo połączonym z napędem hybrydowym. Jednostka emituje do atmosfery rekordowo niski poziom dwutlenku węgla wynoszący zaledwie 127 gram na kilometr. To wartość, którą obecnie osiągają auta kompaktowe.

Mercedes na IAA 2007 2 Ale na szczęście na razie targi IAA, to nie obóz ekologów i na kilku piętrach ekspozycji Mercedesa nie zabraknie też rasowych szybkich maszyn napędzanych wysokooktanową benzyną, której zużywają ogromne ilości. Po raz pierwszy swój publiczny debiut mieć będzie Mercedes SLR w wersji roadster, oraz jedno z najszybszych i najmocniejszych kombi, czyli Mercedes klasy C kombi od AMG z potężnym silnikiem 6,3 litrowym silnikiem V8 o mocy 457 KM i budzącym respekt momentem obrotowym wynoszącym równo 600 Nm.

Choć Mercedes w oficjalnym komunikacie prasowym milczy na ten temat, podczas IAA zobaczymy również zapowiadanego już kilka miesięcy temu Mercedesa CLC, czyli nieco zmienioną obecną wersję modelu C Sportcoupe z elementami stylistycznymi charakterystycznymi dla nowej generacji klasy C,

Źródło: Mercedes, informacja Moto Target