Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz i Mopar

Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz i Mopar14.07.2001
Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz są integralnym składnikiem marki Mercedes-Benz: uznanym na całym świecie gwarantem bezpieczeństwa, niezawodności, długiej żywotności i jakości ...

Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz są integralnym składnikiem marki Mercedes-Benz: uznanym na całym świecie gwarantem bezpieczeństwa, niezawodności, długiej żywotności i jakości. Warunkiem utrzymania takiego stanu rzeczy jest dotarcie każdej oryginalnej części zamiennej w stanie nienaruszonym tam, gdzie jest ona potrzebna, czyli do klienta.

Nowe opakowania oryginalnych części zamiennych Mercedes-Benz gwarantują, iż każda część dociera do celu optymalnie chroniona, w doskonałym stanie i oznaczona w sposób wykluczający jakąkolwiek pomyłkę. Każde opakowanie zawiera odpowiednią etykietę, która w sposób jasny i jednoznaczny podaje ważne i dostatecznie obszerne informacje na temat zawartości opakowania. Większość opakowań z częściami jest oznaczana specjalnie opracowanym hologramem. Jest to łatwo zauważalny środek bezpieczeństwa, który spełnia rolę pieczęci jakości, wykluczającej jakąkolwiek pomyłkę. Każda część wymaga właściwej dla siebie osłony. Nowe opakowania spełniają te wymogi nie tylko co do kształtu i rozmiarów, ale również co do tworzywa i jego dopasowania do indywidualnej zawartości każdego z opakowań.

Mopar jest to marka oryginalnych części zamiennych i akcesoriów dostarczanych przez koncern DaimlerChrysler AG dla marek Chrysler, Jeep, Dodge i Plymouth.

Historia Mopar-u jest nieodłącznie związana z historią Chryslera i rozpoczyna się w latach dwudziestych XX wieku. Rozpoczęcie produkcji samochodów marki Chrysler, a następnie wprowadzenie kolejnych marek: Plymouth, DeSoto i Dodge spowodowało wzrost ilości części zamiennych. Taka sytuacja wymagała zcentralizowania obrotu częściami zamiennymi. W ten sposób powstał Chrysler Motors Parts Division.

W 1937 roku Nelson I. Farley, odpowiedzialny w Chrysler Corporation za promocję sprzedaży, otrzymał zadanie znalezienia znaku firmowego, który można byłoby umieścić na opakowaniach płynu do układu chłodzenia dostarczanego przez firmę. Jedną z propozycji była nazwa idealnie odzwierciedlająca działalność Chrysler MOtors PARts Division, a równocześnie taka, którą łatwo było zapamiętać - MOPAR. Tak narodziła się nazwa i marka oryginalnych części i akcesoriów z Chrysler Corporation.

W latach pięćdziesiątych legendarny silnik Chrysler'a Hemi przyczynił się do licznych sukcesów na torach wyścigowych i sprawił, że Mopar kojarzony był ze zwycięskimi rajdami. Spełniając oczekiwania klientów, Mopar rozpoczął produkcję części przeznaczonych do zwiększania osiągów samochodów oraz części przeznaczone do samochodów wyścigowych (Performance Line). Tak jest po dzień dzisiejszy. Mopar jest bardzo mocno zaangażowany w wyścigi NHRA, NASCAR i FIA. W 1987 roku zakup marki Jeep powiększył gamę części i akcesoriów Mopar’u.

W ciągu ostatnich lat oferta Mopar'u została rozszerzona poza tradycyjny obszar części eksploatacyjnych i akcesoriów o części do napraw powypadkowych, serwis Mopar oferujący diagnostykę i wyspecjalizowany personel do obsługi pojazdów oraz kolekcję odzieży sportowej Mopar.

Dziś Mopar jest jedną z najlepiej znanych i rozpoznawanych nazw i marek motoryzacyjnych w USA.