Mercedes GLK, testy przed premierą w Detroit

Mercedes GLK, testy przed premierą w Detroit03.11.2007
Na zbliżającym się salonie samochodowym NAIAS w Detroit Mercedes oficjalnie pokaże światu swojego nowego kompaktowego SUV-a GLK. Trwają właśnie finalne testy drogowe przed styczniową premierą tego auta.

Na zdjęciach wykonanych przez dziennikarzy agencji KGP w pobliżu kwatery głównej Mercedesa w Stuttgarcie, widać prototypy pochodzące z przedprodukcyjnej serii nowego GLK. Ściśle przylegająca do kanciastej karoserii taśma maskująca zdradza również kształty wersji ostatecznej. Niektóre detale, jak uwypuklone błotniki, czy kształt lamp przednich pozostały niezmienione w stosunku do fotografii, które pokazano zaproszonym dziennikarzom kilka miesięcy temu w austriackim kurorcie Kitzbuchel.

Ostatnio konkurent z Monachium zapowiedział nowy model w tym segmencie, a Audi przyspieszyło datę premiery oczekiwanego z napięciem modelu Q5. Wciąż tajemnicą objęta jest gama jednostek napędowych nowego GLK. Podstawowym silnikiem benzynowym mógłby być 2,8 litrowy V6 w wersji benzynowej i wysokoprężnej, ale być może Mercedes zrezygnuje z tego silnika na rynku amerykańskim i podstawowy wariant GLK za oceanem napędzać będzie 3,5 litrowy V6 o mocy 272 KM.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia szpiegowskie Mercedesa GLK

Źródło: WCF, informacja Moto Target