Mercedes CLS po liftingu

Mercedes CLS po liftingu15.11.2007
Po niemal czterech latach obecności na rynku szykowne czterodrzwiowe coupe Mercedesa CLS przejdzie drobny lifting nadwozia. Premiera odświeżonego modelu planowana jest na wiosenny salon w Genewie, ale my już dziś ...

...przedstawiamy jego zdjęcia wykonane kilka dni temu przez dziennikarzy agencji Lehmann na ulicach Stuttgartu.

Najbardziej widoczną zmianą jest przedni i tylny zderzak o innym, niż w dotychczasowym modelu kształcie. Przedni grill ma teraz dwie poziome chromowane listwy, podobnie jak w luksusowym coupe klasy CL. Uważni obserwatorzy dostrzegą również lekko zmieniony kształt kloszy lamp tylnych.

Oprócz tego, że model CLS jest jednym z najładniejszych Mercedesów i prekursorem w segmencie czterodrzwiowych limuzyn, jest także jednym z najlepiej sprzedających się modeli niemieckiej marki. Od momentu premiery sprzedano już ponad 60 tysięcy sztuk tego drogiego auta.

Konkurencja do tej pory nie ma w ofercie podobnych modeli, choć prace nad Audi A7 i BMW CS idą ponoć pełną parą. Najszybciej, bo już w przyszłym roku, zobaczymy Volkswagena Passata z nadwoziem typu coupe i dwiema parami drzwi. Nie będzie to może główny konkurent dla Mercedesa, ale na pewno jakaś alternatywa i w dodatku sporo tańsza.

Po drugiej stronie palety cenowej znajdują się luksusowe coupe-limuzyny Porsche Panamera i Aston Martin Rapide, których premiera nastąpi w ciągu najbliższych trzech lat. Ale do tego czasu Mercedes CLS zostanie zastąpiony przez zupełnie nowy model.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia Mercedesa CLS po liftingu.

Źródło: WCF, informacja Moto Target