SL 55AMG - najsilniejszy model osobowy tej firmy

SL 55AMG - najsilniejszy model osobowy tej firmy16.08.2001
Na salonie we Frankfurcie zadebiutuje nowy Mercedes SL 55AMG. Zastosowany w min ośmiocylindrowy silnik w układzie V o mocy 476 koni mechanicznych sprawia, że jest to najsilniejszy pojazd osobowy Mercedesa ...

SL 55AMG - najsilniejszy model osobowy tej firmy 1 Na salonie we Frankfurcie zadebiutuje nowy Mercedes SL 55AMG. Zastosowany w min ośmiocylindrowy silnik w układzie V o mocy 476 koni mechanicznych sprawia, że jest to najsilniejszy pojazd osobowy Mercedesa. Przy prędkości obrotowej 2650 jednostka ta uzyskuje potężny moment o wartości 700 Nm. Tak wspaniałe parametry zapewniają autu niesamowite osiągi. Od zera do setki przyspiesza ono bowiem w 4,7 sekundy a jego prędkość maksymalna została ze względów bezpieczeństwa ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Zewnętrznie odmiana AMG różni się od bazowego modelu (SL 500) znacznie bardziej dynamiczną stylistyką. Uwagę zwracają szczególnie wieloszprychowe obręcze aluminiowe, przyciemnione klosze świateł tylnych, silnie uwydatnione nadkola i podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego. Nie mniej interesujące jest wnętrze Mercedesa. Największe wrażenie wywierają sportowe siedzenia obite perforowaną skórą. Doskonale komponują się z nimi aluminiowe wykończenia. Kolorowe podświetlenie tablicy rozdzielczej w połączeniu w czerwonymi wskazówkami i srebrnym podświetleniem radia nadają kabinie niepowtarzalny charakter. Na skórzanej kierownicy zainstalowane zostały przełączniki do sterowania automatyczną skrzynią biegów.

Dla jeszcze wyższego komfortu model AMG wyposażony został w automatyczną klimatyzację z czujnikami nasłonecznienia i filtrami przeciwpyłkowymi oraz elektryczną regulację foteli i lusterek wraz z pamięcią ich ustawienia. Całość uzupełnia zdalnie sterowany, otwierany dach. Oczywiście najbardziej odstrasza cena samochodu, która określona została na 124 236 Euro.

Źródło: DaimlerChrysler