Dopracowany do bólu: Brabus SLR McLaren

Dopracowany do bólu: Brabus SLR McLaren03.12.2007
Na stoisku Babusa podczas trwających właśnie w Essen targów tuningowych podziwiać można, co specjaliści od dopieszczania Mercedesów zrobili z roadsterem SLR McLaren. Wersja Brabusa rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej ...

Dopracowany do bólu: Brabus SLR McLaren 1...niż 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 336 km/h. Wszystko to za sprawą zmodyfikowanego, turbodoładowanego silnika V8 o pojemności 5,5 litra.

Udoskonalono w nim wałki rozrządu, system chłodzenia paliwa i dodano wyczynowy układ wydechowy. Efekt końcowy to imponująca moc 650 koni mechanicznych. W celu poprawienia osiągów i trakcji zastosowano dyferencjał o ograniczonym uślizgu.

Aerodynamikę auta ulepszono przez zastosowanie przedniego spojlera i tylnego dyfuzora z włókna węglowego.

Dopracowany do bólu: Brabus SLR McLaren 2Auto osadzono na felgach Monoblock VI i oponach o wymiarach 255/30ZR20 z przodu i 305/25ZR20s z tyłu. Klienci mogą wybrać między ogumieniem marki Pirelli lub Yokohama.

Poprawki we wnętrzu objęły szyte ręcznie obicia foteli i zastosowanie unikalnej okładziny skórzanej o gofrowanym wzorze oraz wykończenia z włókna węglowego.

Co jak co, ale Brabus wie, jak wycisnąć z Mercedesa to, co najlepsze.

Źródło: Brabus