Seks w wielkim mieście i Mercedes GLK

Seks w wielkim mieście i Mercedes GLK21.12.2007
ilka dni temu na luksusowym bulwarze Rodeo Drive w Beverly Hills ekipa popularnego nie tylko wśród kobiet serialu "Seks w wielkim mieście", kręciła zdjęcia do kolejnych odcinków. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie jeden ze statystów ...

...- najnowszy Mercedes GLK w wersji seryjnej pozbawionej jakiegokolwiek kamuflażu! W jednym z nowych odcinków seksownej Kim Cattrall towarzyszyć będzie nowy kompaktowy SUV Mercedesa. To niemała gratka, tym bardziej że premiera modelu GLK odbędzie sie dopiero za kilka tygodni podczas targów NAIAS w Detroit, a w Europie zobaczymy go nie wcześniej, niż na wiosennym salonie w Genewie!

Na pierwszy rzut oka nowy Mercedes GLK wygląda jak kopia dużego SUV-a klasy GL, ale w rzeczywistości jest od niego sporo mniejszy. Zgodnie z nazewnictwem marki litera "K" oznacza "kurz", czyli krótki. Technicznie nowy SUV GLK ma wiele wspólnego z nową klasą C, stylistycznie bliżej mu do znacznie droższego modelu klasy GL. Podstawowym źródłem napędu będzie zapewne 3,5 litrowy silnik V6. Seryjnie dostaniemy też napęd na cztery koła 4Matic i 7-biegową skrzynię automatyczną 7G-Tronic. Później być może pojawi się też wersja AMG z potężnym silnikiem 6,3 litra V8 i mocy ponad 400 koni.

Mercedes bardzo liczy na amerykańskich klientów, którzy powoli odwracają się od ciężkich i paliwożernych aut typu SUV na rzecz mniejszych, a co za tym idzie również i tańszych modeli np. BMW X3. Cała nadzieja w nowym GLK, który będzie głównym konkurentem modelu X3 w USA.

Tutaj można obejrzeć zdjęcie Mercedesa GLK z planu filmowego.

Źródło: WCF, informacja Moto Target