Mercedes GLK - materiał wideo z planu filmowego

Mercedes GLK - materiał wideo z planu filmowego02.01.2008
Kilka dni temu zaprezentowaliśmy pierwsze zdjęcia Mercedesa GLK wykonane na planie serialu "Seks w wielkim mieście". Dzisiaj publikujemy materiał video ukazujący najnowszego Mercedesa w całej okazałości z bliskiej odległości!

To niemała gratka, tym bardziej że premiera modelu GLK odbędzie sie dopiero w styczniu podczas targów w Detroit, a w Europie zobaczymy go nie wcześniej, niż na wiosennym salonie w Genewie!

Zgodnie z nazewnictwem marki litera "K" oznacza "kurz", czyli krótki. Technicznie nowy SUV GLK ma wiele wspólnego z nową klasą C, stylistycznie bliżej mu do znacznie droższego modelu klasy GL. Podstawowym źródłem napędu będzie prawdopodobnie 3,5 litrowy silnik V6. Dostępny będzie też napęd na cztery koła 4Matic i 7-biegowa przekładnia automatyczna 7G-Tronic. W planach jest też wersja AMG z silnikiem V8 o pojemności 6,3 litra i mocy ponad 400 koni.

Mercedes bardzo liczy na amerykańskich klientów, którzy powoli odwracają się od ciężkich i paliwożernych aut typu SUV na rzecz mniejszych, a co za tym idzie również i tańszych modeli typu BMW X3. Cała nadzieja w nowym GLK, który będzie głównym konkurentem modelu X3 w USA.

Tutaj można obejrzeć materiał wideo.

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target