MP4-23 - nowy bolid McLarena

MP4-23 - nowy bolid McLarena11.01.2008
Zespół Vodafone McLaren Mercedes jako drugi po Ferrari zaprezentował swój bolid przygotowany na sezon 2008. Bolid o nazwie MP4-23 został zaprezentowany w muzeum Mercedesa- Benza w Stuttgarcie.

Na prezentacji obecni byli między innymi Ron Dennis, szef zespołu McLarena, Dieter Zetsche, dyrektor Daimlera, Lewis Hamilton, Heikki Kovalainen, Pedro de la Rosa, a także Gary Paffett.

Nowy bolid po prezentacji zostanie przetransportowany do Jerez, gdzie 9 stycznia przetestują go Heikki Kovalainen i Pedro de la Rosa. Prywatne testy McLarena potrwają pięć dni. Hamilton po raz pierwszy przetestuje nowy bolid 10 stycznia. Tego dnia drugim kierowcą będzie Kovalainen.

O nowym, zbliżającym się sezonie Ron Dennis powiedział:
"Głównym celem zespołu Vodafone McLaren Mercedes jest walka w dwóch klasyfikacjach, kierowców i konstruktorów. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejny konkurencyjny sezon, chcemy utrzymać formę z zeszłego roku. Każdy pracownik naszego zespołu pracował od końca 2007 roku maksymalnie ciężko, aby MP4-23 mógł jak najszybciej wyjechać na tor, przez co mamy więcej czasu na przeprowadzanie testów przed pierwszym Grand Prix w Australii."

Lewis Hamilton
"Vodafone McLaren Mercedes MP4-23 jest najbardziej odjazdowym prezentem urodzinowym jaki można dostać, przynajmniej dla mnie! Zobaczyć ten bolid po raz pierwszy w tak cudownym miejscu jakim jest muzeum Mercedesa-Benza sprawia, że ten dzień jeszcze bardziej zapada w pamięci. Ostatnie trzy tygodnie odpoczywałem trenując i relaksując się z rodziną i znajomymi. Wiem ile pracy zostało wykonane w Woking, Brixworth i tutaj w Stuttgarcie, a to jest świetnie wyglądający bolid. Mój inżynier poinformował mnie, że średnio 14000 godzin roboczych było poświęconych na wyprodukowanie bolidu na czas. Zapowiada się dużo pracy, ale zarówno ja, Heikki, którego witam jako nowego partnera, jak i każdy w zespole z niecierpliwością czeka aż zaczniemy rozwijać się dalej."

Heikki Kovalainen
"Dzisiaj to moje pierwsze oficjalne wystąpienie jako kierowca Vodafone McLaren Mercedes, które wcale tak szybko nie nastąpiło. Po dołączaniu do zespołu 14 grudnia spędziłem torchę czasu w centrum technologicznym McLarena, zapoznając się ze wszystkimi i pracowałem ze swoimi inżynierami. Wspaniale jest również być tutaj w muzeum Mercedesa-Benza w Stuttgarcie i spotkać pracowników firmy, media i zaproszonych gości po raz pierwszy jako kierowca Vodafone McLaren Mercedes. W ubiegłym roku byłem w stanie wiele się nauczyć i mam nadzieję, że tą wiedzę spożytkuję w sezonie 2008. Nie mogę się doczekać aż będę mógł włożyć swoją pracę w rozwój bolidu podczas ostatnich sześciu głównych testów przed Melbourne. Dołączenie do Vodafone McLaren Mercedes to dla mnie bardzo ekscytujący moment."

Tutaj można obejrzeć więcej zdjęć z premiery McLarena MP4-23.

Źródło: formula1.pl , informacja Moto Target