Eva Padberg i nowy Mercedes CLC

Eva Padberg i nowy Mercedes CLC14.01.2008
Top modelka Eva Padberg i nowy model CLC są wizualnymi symbolami drugiego Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, który odbywa się w dniach 27-31 stycznia 2008. Na tym pokazie mody odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja pojazdu.

Sens tworzenia symboli wizualnych jest dwojaki: są wykorzystywane jako motyw reklamowy, na plakatach i w materiałach promujących pokaz mody w Berlinie, a jednocześnie mają generować zainteresowanie światową premierą Mercedesa CLC (zdjęcia pokazują tylko część nowego sportowego coupe). Większość karoserii skrywa lejący się żółty materiał wieczorowej sukni noszonej przez Evę Padberg.

Eva Padberg i nowy Mercedes CLC 1 Eva Padberg reprezentuje Mercedesa jako ambasador marki na międzynarodowych imprezach związanych z modą i lifestylem od maja 2007. Jej spotkanie z nowym CLC uwieczniono na zdjęciach przez sławną niemiecką fotografkę mody, Ellen von Unwerth, której zdjęcia w doskonały sposób ukazują relację między modą a designem Mercedesa - między dwoma światami, w których innowacja i perfekcja połączone z elegancją i stylem stanowią najważniejsze czynniki sukcesu.

Dostępny od wiosny, nowy CLC to atrakcyjny i przystępnie wyceniony "bilet wstępu" do rodziny coupe Mercedesa. Jego design, technologia i wyposażenie wychodzą naprzeciw dążeniom i marzeniom młodych ludzi, pragnących auta dającego przyjemność z jazdy i dużą wartość lifestyle'ową, a zarazem zapewniającego typowe dla Mercedesa standardy jakościowe w zakresie komfortu, bezpieczeństwa, ekologii i funkcjonalności.

Aż 1100 części nowego sports coupe zaprojektowano od nowa lub gruntownie przekonstruowano w porównaniu z poprzednim modelem. CLC wyposażony będzie w sportowo bezpośredni układ kierowniczy, zapewniający jeszcze bardziej ekscytujące pokonywanie zakrętów, może też mieć nowoczesne systemy infotainment z kolorowym wyświetlaczem, nawigacją całej Europy na bazie DVD lub twardego dysku, a także multimedialny interfejs. Pod maską pracuje czterocylindrowy silnik czterocylindrowy o mocy 184 KM, zużywający o 10,8% mniej paliwa niż w modelu poprzednim.

Źródło: Mercedes-Benz, fot. Mercedes