Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit

Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit16.01.2008
Pojazdy studyjne Vision GLK FREESIDE oraz Vision GLK TOWNSIDE to dwa warianty tego samego samochodu, które mają szturmem zdobyć światowy rynek SUV. Obydwa pojazdy debiutują na tegorocznych targach North American International Auto Show w Detroit.

Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit 1O ile Vision GLK FREESIDE jest uniwersalnym przedstawicielem grupy współczesnych samochodów SUV, które sprawdzają się zarówno na drogach, jak i na bezdrożach, o tyle TOWNSIDE ma przede wszystkim imponować dynamiką na asfalcie. Samochody Vision GLK FREESIDE i Vision GLK TOWNSIDE ukazują kierunki rozwoju stylizacji kompaktowych pojazdów SUV przyszłości, pozwalające im zachować szczególną i silną osobowość. Najbardziej fascynujące jest to, że udało się w nich pogodzić dwa światy. Oba pojazdy łączą w sobie pomysły inspirowane tradycyjnym, kanciastym kształtem terenowego auta, a jednocześnie pełno w nich odniesień do rozwiązań typowych dla samochodów osobowych Mercedes-Benz.

FREESIDE i TOWNSIDE, jak przystało na pojazdy segmentu SUV, z jednej strony wyróżniają się solidnością, potrzebną do pokonywania wymagających terenów, a z drugiej – prezentują się elegancko na zwykłych, gładkich drogach. W obu przypadkach bardzo pomaga adaptacyjne zawieszenie wchodzące w skład systemu znanego pod nazwą AGILITY CONTROL. Zapewnia ono precyzję prowadzenia samochodu przy dynamicznej jeździe, wyjątkowy komfort podróżowania, a także podwyższone bezpieczeństwo czynne.

Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit 2 Vision GLK FREESIDE został wyposażony tak, by kierowca nie obawiał się jazdy po bezdrożach, a to dzięki specjalnie mocowanym elementom nadwozia i wytrzymałym osłonom podwozia, natomiast Vision GLK TOWNSIDE ze swoim bardziej sportowo zestrojonym zawieszeniem będzie się świetnie sprawdzał w terenie pokrytym gładkim asfaltem. Obie wersje samochodu korzystają z bardzo wytrzymałego nadwozia, które umożliwia osiągnięcie wyjątkowego poziomu kilku niezwykle ważnych parametrów takich, jak: stabilność kierunkowa, niski poziom drgań, komfort akustyczny bez względu na warunki drogowe oraz wysoki poziom bezpieczeństwa biernego, charakterystyczny dla wysokich standardów marki.

Efektowne osiągi obu wersji samochodu w każdych warunkach zagwarantowano, stosując najnowszą wersję ekonomicznego i ekologicznego czterocylindrowego silnika BLUETEC sprzężonego z siedmiobiegową przekładnią automatyczną 7G-TRONIC i układem przeniesienia napędu na wszystkie koła 4-MATIC.

Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit 3Mimo zaliczenia samochodu do klasy kompaktowej, wyposażony jest on w wiele rozwiązań technicznych zwykle zarezerwowanych dla samochodów wyższych klas. Samochód zaopatrzono m.in. w system PRE-SAFE minimalizujący skutki ewentualnych wypadków drogowych i system inteligentnego oświetlenia ILS dostosowujący strumień światła do jazdy, a także w centrum rozrywkowo-informacyjne COMAND APS, którym z założenia można się posługiwać intuicyjnie. Pasażerowie na tylnych fotelach mają do dyspozycji prawdziwe centrum rozrywki z dwoma ekranami. Dodatkowo komfort jazdy gwarantuje trójstrefowa automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC.

Mercedes pokazuje dwa nowe koncepty w Detroit 4 Wnętrza obu wersji dorównują ekspresją i elegancją zewnętrznej bryle samochodu, łącząc w sobie ergonomię projektu z materiałami wysokiej jakości. Obydwa projekty wywołują poczucie bezpieczeństwa i komfortu typowe dla marki Mercedes-Benz, ale czynią to w odmiennym stylu. Vision GLK FREESIDE otacza pasażerów atmosferą luksusu i komfortu, dzięki zastosowaniu białej skóry i matowych paneli drewnianych. Z kolei jasnobłękitna skóra i matowe wykończenia aluminiowe we wnętrzu TOWNSIDE nadają mu bardziej sportowy charakter.

Źródło: Mercedes-Benz Polska