Ten Mercedes doda ci skrzydeł!

Ten Mercedes doda ci skrzydeł!15.02.2008
Vath - jedna z mniej znanych niemieckich firm tuningowych zaprezentowała Mercedesa CL65 AMG według własnej recepty. Zgodnie z motto tunera "Give your Car Wings" specjaliści z Vath zadbali o to, by najszybszemu seryjnemu Mercedesowi nie zabrakło mocy.

Po zmianach wzrosła ona z 612 do przerażających 718 KM. O to by samochód nie wzbił się w powietrze dba dyskretny pakiet optyczny i tylny dyfuzor zapewniający stały kontakt z jezdnią przy ogromnych prędkościach z jakimi zdolne jest poruszać się to auto.

Ten Mercedes doda ci skrzydeł! 1 Technicy z Vath zdjęli ogranicznik prędkości, zmienili oprogramowanie sterujące pracą silnika, zamontowali inne opony na 20-calowych kołach i jeszcze obniżyli nadwozie. To wystarczy żeby dysponując wolnym lewym pasem autostrady pomknąć 340 km/h.

Wszystkie oferowane przez tunera elementy pakietu optycznego są wykonane z materiałów najwyższej jakości, w tym z włókien węglowych. To jeden z niewielu przypadków kiedy auto po tuningu wygląda nawet lepiej, niż dość wulgarny pakiet AMG montowany w "seryjnym" modelu CL65 AMG.

Cena nie jest okazyjna, ale nie powinna stanowić przeszkody dla bogatych szejków arabskich, którzy od lat stanowią wierna klientelę niemieckiego tunera.

Źródło: Vath, informacja Moto Target