Mercedes GLK hitem w Europie

Mercedes GLK hitem w Europie05.08.2008
Odważna stylistyka i ceny z wysokiej półki nie przeszkodziły europejskim klientów w prawdziwym szturmie na salony Mercedesa w celu zakupu nowego kompaktowego SUV-a GLK. W Stuttgarcie atmosfera triumfu po doskonałym przyjęciu nowego auta na rynku.

Nowy Mercedes GLK którego niedawno mieliśmy okazję dokładnie poznać podczas prezentacji w Dusseldorfie bije rekordy sprzedaży.

Mercedes GLK hitem w Europie 1 Mimo trwającego za oceanem kryzysu na SUV-y, Europa najwyraźniej je pokochała. Wyrazem tego jest 10 tysięcy zamówień na model GLK, które centrala Mercedesa zebrała od europejskich klientów w ciągu zaledwie miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży! Pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w Europie w październiku. Do USA nowy SUV GLK trafi na początku 2009 roku i raczej zapowiada się powtórka sukcesu na starym kontynencie.

Migiem rozeszło się również 1000 egzemplarzy specjalnej wersji GLK "Edition 1" przygotowanej przez Mercedesa z okazji rozpoczęcia sprzedaży. Trzeba przyznać, że była to niezwykle kusząca propozycja. Auta z serii limitowanej pokryto modnym perłowo-białym lakierem, wyposażono w szykowne 20-calowe koła i mnóstwo luksusowego wyposażenia na czele z dwubarwną skórzaną tapicerką foteli Nappa z katalogu designio.

Wszystko wskazuje na to, że popyt tego głównego konkurenta BMW X3 jeszcze się zwiększy po wprowadzeniu wiosną do sprzedaży modelu GLK 220 CDI Blue Efficiency z oszczędnym, "czystym" silnikiem wysokoprężnym o mocy 170 KM.

Źródło: Daimler AG, informacja Moto Target