S 600 Pullman Guard, nowa limuzyna dla głów państw

S 600 Pullman Guard, nowa limuzyna dla głów państw30.09.2008
Mercedes-Benz z dumą prezentuje nową, prestiżową limuzynę dla koronowanych głów, szefów rządów i liderów biznesu - model S 600 Pullman Guard ze zintegrowanym Systemem Najwyższej Ochrony (Highest Protection).

Stuttgarcka firma nowym modelem świętuje jednocześnie szczególny jubileusz: 80-lecie produkcji samochodów wyposażonych w fabrycznie instalowane, specjalne systemy ochronne.

Techniczną bazę dla nowej limuzyny klasy Pullman daje model S 600 Guard, wieńczący ofertę samochodów Mercedes-Benz Guard. Napędza go charakteryzujący się bezkonkurencyjną kulturą, podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 5513 centymetrów sześciennych i mocy 380 kW/517 KM, dysponujący imponującą wartością momentu obrotowego w wysokości 830 Nm.

Zarówno zawieszenie, jak i podstawową konstrukcję auta zmodyfikowano, jako że samo wydłużenie auta za pomocą wstawienia dodatkowych elementów nadwozia uniemożliwiłoby zagwarantowanie trwałej, ogólnej stabilności pojazdu. Zastosowane modyfikacje zapewniły także solidne podstawy do integracji masywnych elementów ochronnych. Co więcej, nowa limuzyna rządowa jest wyposażona w podwyższony dach w części tylnej wozu, co ułatwia dostęp do wnętrza samochodu i gwarantuje więcej miejsca nad głową. W tylnym przedziale miejsce znajdzie czworo pasażerów. Usiądą w wygodnych fotelach, których aranżacja twarzą w twarz przywodzi na myśl wspaniałą tradycję pulmanowskich wagonów.

Nowy Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard oferuje swoim wymagającym użytkownikom także niezwykle skuteczną ochronę przed skutkami ataków terrorystycznych. Status Najwyższej Ochrony, którym się szczyci, oznacza, że jego konstrukcja odpowiada poziomowi odporności B6/B7, o czym świadczą wyniki testów i certyfikaty bezpieczeństwa udzielone przez właściwe agendy rządowe. Samochód spełnia również dodatkowe wymagania, wybiegające poza te określone w ramach ww. normy, wynikające z badań wykonanych przez publiczne i niezależne organizacje. Pancerz auta wytrzymuje działanie ręcznych pocisków wojskowych i gwarantuje ochronę przed odłamkami granatów ręcznych i innych ładunków wybuchowych. Dodatkowe elementy bezpieczeństwa obejmują opony umożliwiające jazdę w warunkach utraty powietrza (run-flat), samouszczelniający się zbiornik paliwa i system ochrony przeciwpożarowej. W celu zapewnienia doskonałej ochrony użytkowników pojazdu, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem na tym polu zastosowali zasadę zintegrowanej ochrony specjalnej limuzyny klasy Pullman. W praktyce oznacza to, że zamiast instalacji elementów ochronnych w drzwiach, ścianie tylnej, poszyciu bocznym, wykładzinie i przegrodzie ogniotrwałej dachu, itp. gotowego pojazdu, zastosowano metodę pełnej integracji tych elementów z karoserią auta na etapie montażu, który to poddano specjalnym procedurom. W efekcie powstaje rodzaj pancerza otaczającego cały przedział pasażerski. Nawet rozpórki ramy dachu, zamki drzwi, szczeliny drzwiowe, oprawa lusterek zewnętrznych i inne elementy wkomponowano w ową całościową koncepcję bezpieczeństwa auta.

Kolejną zaletą koncepcji zintegrowanej ochrony specjalnej jest fakt, iż elementy zabezpieczające w praktyce wzmacniają konstrukcję nadwozia, zamiast poddawać je dodatkowym obciążeniom. Ponadto zintegrowane podejście konstrukcyjne umożliwia instalację wszelkich wzmocnień nadwozia wymaganych w związku ze wzrostem masy z tytułu zastosowania elementów zabezpieczających już na początkowym etapie budowy pojazdu. W efekcie mamy do czynienia z bezkonkurencyjną długowiecznością konstrukcji, której towarzyszy wyjątkowa jakość charakteryzująca wszystkie aspekty pojazdu, a więc cecha typowa dla modeli seryjnych sygnowanych marką Mercedes-Benz.

Wszystkie modele Mercedes-Benz Guard odznaczają się takim samym komfortem podróży i doskonałymi walorami jezdnymi, tak jak ich seryjne odpowiedniki. Co więcej, hojnie obdarzone podzespoły zawieszenia i układu hamulcowego gwarantują niemal identyczne, w porównaniu z modelami fabrycznymi, parametry prowadzenia, co pozwala kierowcy poczuć auto, dysponując przy tym rezerwą mocy w każdej chwili. Także podwozie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić, pomimo wzrostu masy, komfort jazdy, z którego słyną samochody sygnowane logo Mercedesa.

Podstawę sukcesu stanowi długoletnia, stała i bliska współpraca z uznanymi na rynku krajowym i międzynarodowym podmiotami z branży ochrony i bezpieczeństwa. Dzięki niej specjaliści Mercedesa już od dekad stale podnoszą swoją wiedzę na polu projektowania i konstrukcji samochodów, a przy tym są w stanie wykorzystywać swoje bogate doświadczenia w dziedzinie technologii ochrony pojazdów samochodowych i balistyki do tworzenia produktu odpowiadającego najwyższym standardom w tym zakresie.

Dzięki doskonałemu wkomponowaniu specjalnych elementów ochronnych, jakość lakieru i zabezpieczenia antykorozyjnego spełnia normy stawiane seryjnym pojazdom marki Mercedes-Benz. Przy tym, podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli Guard, limuzyny Pullman można serwisować w dowolnej autoryzowanej stacji obsługi Mercedes-Benz na całym świecie – to kolejny czynnik zapewniający swobodny dostęp do wszechstronnej, oferowanej na najwyższym poziomie obsługi auta.

Zobacz zdjęcia Mercedesa S 600 Pullman Guard w naszym fotoblogu.

Źródło: Mercedes Benz