Hamiltona sposób na jazdę

Hamiltona sposób na jazdę23.10.2008
Czym jeździ Lewis Hamilton po zawodach? Kierowca Vodafone McLaren Mercedes Formula 1 poza torem przesiada się za kierownicę Mercedesa-Benz GL. Najnowszy Mercedes, jakim na co dzień jeździ Hamilton to model GL 320 CDI ...

...z 3.0 litrowym silnikiem common-rail Diesela o mocy 224 KM.

Hamilton tłumaczy swój wybór wygodną i przyjemną jazdą, jaką oferuje mu ten pojazd. Na torze Lewis zawsze pędzi na granicy mocy, ale w mieście lubi spokojną i relaksującą jazdę. Ponadto jest to odpowiednie auto na wyjazdy za miasto, tym bardziej, że ma napęd na cztery koła. Hamilton dodaje, że w Mercedesie GL jest dużo miejsca, dobry zestaw audio, a wysoko zawieszone auto daje dużą widoczność na drodze.

Mercedes Hamiltona jest czarny, a w środku ma skórzaną tapicerkę. Wrażenia dodają 21" koła. Siedmioosobowy GL oprócz wspomnianego napędu 4MATIC, wyposażony jest w elektroniczny system stabilizujący jazdę z systemem stabilizującym jazdę przyczepy i elektroniczny system trakcji - 4 ESP/4ETS oraz w siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów 7G-TRONIC.

Tak jak we wszystkich modelach GL-Class, auto Hamiltona posiada w standardzie nawigację i system audio, w tym radio, elektroniczną mapę samochodową, CD/DVD system, złącze Bluetooth pozwalające prowadzić rozmowy bez używania rąk oraz Linguatronic - system pozwalający na "komunikowanie się" kierowcy z samochodem.

"To drugi model GL jaki posiadam i cieszę się, że mogę nim podróżować" - konkluduje zadowolony Hamilton.

Źródło: Mercedes, informacja: Moto Target