Mercedes klasy E w wersji odkrytej

Mercedes klasy E w wersji odkrytej19.01.2009
Najnowsza klasa E Mercedesa oprócz wersji sedan i coupe, doczeka się także wersji ze składanym, sztywnym dachem. Już wiadomo jak będzie prezentować się najnowsze wcielenie klasy E Mercedesa. Wiadomo także, ...

...iż w przygotowaniu jest wersja coupe, czego dowodem były zdjęcia szpiegowskie tego samochodu. Ale teraz wiadomo również, że auto doczeka się trzeciego wcielenia w postaci wersji kabriolet.

Stylistycznie wersja Cabriolet będzie, jeszcze bardziej niż sedan, nawiązywać do zaprezentowanego na Salonie Samochodowym w Paryżu, concept-cara o nazwie Fascination. Naturalnie, zgodnie z obowiązującymi trendami, sam dach będzie automatycznie składanym, kilkuczęściowym hard-topem.

Oczekiwany wachlarz jednostek napędowych w dużej mierze będzie się pokrywał z tymi, jakie znajdują się w wersji sedan. I tak będą to m.in. 3.5-litrowy V6 o mocy 292 KM i topowy 5.5-litrowy V8 dający moc 388 KM. W ofercie z pewnością znajdzie się także wersja 63 AMG z silnikiem V8 o pojemności 6.2-litra, która bez trudu zapewni moc 525 KM. W opcji, w zależności od wersji silnika, dostępny będzie prawdopodobnie również napęd na cztery koła 4Matic.

Nowa klasa E Cabriolet zastąpi w gamie niemieckiego producenta model CLK Cabriolet - podobnie jak klasa E w wersji coupe zastąpi model CLK. Spodziewany debiut klasy E Cabriolet powinien nastąpić nie wcześniej niż w 2010 roku - niemal rok później po oczekiwanym debiucie wersji coupe.

Tutaj można zobaczyć wizualizację nowej klasy E Cabriolet i Coupe.

Źródło: fot. Mercedes, informacja Moto Target