Całkowita transformacja - nowy Mercedes CLK!

Całkowita transformacja - nowy Mercedes CLK!26.01.2009
A raczej E-klasa Coupe, bo właśnie tak będzie nazywał się nowy, dwudrzwiowy Mercedes. Samochód stylistycznie nawiązuje do mniejszej klasy C, jednak komfortem i wyrafinowaniem bliżej mu do większego modelu E.

Cechą charakterystyczną są duże nadkola i agresywne przetłoczenia. Projektanci opracowali także zupełnie nowy pas przedni, w którym umieścili stylowe reflektory oraz światła przeciwmgielne wykonane w technologii LED. Pasażerowie zajmujący miejsce z przodu, a szczególnie na tylnej kanapie będą mieli więcej przestrzeni, głównie dzięki zwiększeniu szerokości nadwozia.

W wyposażeniu znajdą się aktywne amortyzatory, dostosowujące się one automatycznie do danej sytuacji drogowej. Na przykład w szybko pokonywanych zakrętach system włącza maksymalne tłumienie, by optymalnie stabilizować auto. Napęd będzie przenoszony na tylne koła za pośrednictwem precyzyjnej przekładni manualnej lub „szybkiego” automatu. Pod maskę trafią silniki dobrze znane z C-klasy: od podstawowej jednostki benzynowej o pojemności 1.8-litra do 3-litrowego Diesla V6 320 CDI.

Nowy model pojawi się w salonach pod koniec tego roku, a topowe wersje AMG z 6.2-litrowym V8 oraz Black Series wejdą do sprzedaży w roku 2010.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie nowego Mercedesa.

Źródło: fot. Mercedes, informacja Moto Target