Mercedes-Benz i Longest Drive Championship

Mercedes-Benz i Longest Drive Championship26.09.2002
Mercedes-Benz wspiera rozwój golfa w Polsce. W maju br. był organizatorem i sponsorem pierwszego w Polsce turnieju golfowego rozgrywanego na trzech polach pod nazwą Mercedes Golf Week, wysoko ocenionego przez Polski Związek Golfa ...

W niedzielę, 29 września, rozegrany zostanie turniej golfowy pod nazwą Longest Drive Championship, zorganizowany przez firmę DaimlerChrysler Automotive Polska, wyłącznego przedstawiciela marki Mercedes-Benz w Polsce, we współpracy z Polskim Związkiem Golfa. Turniej rozegrany zostanie na polu golfowym Golf Parks Poland w Wilanowie.

Mercedes-Benz wspiera rozwój golfa w Polsce. W maju br. był organizatorem i sponsorem pierwszego w Polsce turnieju golfowego rozgrywanego na trzech polach pod nazwą Mercedes Golf Week, wysoko ocenionego przez Polski Związek Golfa. Nagrodą dla zwycięzcy turnieju był unikatowy kij do golfa, wykonany przez sławnego clubmakera (model kija dla zawodowców wykonany z drzewa persimonn hartowanego w oleju. Ostatnim zawodowcem, który grał takim kijem, był Bernhard Langer).

Golf jest jedną z tych dyscyplin sportowych, które są bliskie wielu klientom i miłośnikom marki Mercedes-Benz. Wielkim powodzeniem na świecie cieszy się organizowany już od 11 lat przez koncern DaimlerChrysler AG wspólnie z dealerami marki Mercedes cykl rozgrywek pn. MercedesTrophy, na który są zapraszani klienci i potencjalni klienci marki.

W Polsce golf zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników, którzy pasję gry dzielą niejednokrotnie z zamiłowaniem do pięknych samochodów. W programie Otwartych Mistrzostw Warszawy Longest Drive Championship przewidziano więc nie tylko sportowe emocje, ale także możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami Mercedes-Benz, lekcje gry w golfa dla osób towarzyszących, gry i zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Źródło: DaimlerChrysler