Pierwsze zdjęcia Mercedesa klasy E Coupe!

Pierwsze zdjęcia Mercedesa klasy E Coupe!18.02.2009
Trzeba przyznać, że wygląda rewelacyjnie! Oto pierwsze ekskluzywne zdjęcia nowego Mercedesa klasy E Coupe. Określany przez Mercedesa jako sportowa interpretacja klasy E, model Coupe przejmuje od swojego brata przednią część nadwozia, ...

...w której wprowadzono jedynie drobne zmiany. Jedną z nich jest umieszczenie słynnej gwiazdy w centrum osłony chłodnicy, a nie na masce silnika.

Poczynając od przednich kół i przechodząc ku tyłowi nadwozia, nowe Coupe to już zupełnie inna konstrukcja z bocznymi szybami pozbawionymi ramek oraz płynną linią dachową. Szczególnie elegancko, a zarazem sportowo prezentuje się też tył samochodu, gdzie „pierwsze skrzypce” grają pokaźne światła LED.

Nowością będzie system Attention Assist monitorujący stopień zmęczenia kierowcy, adaptacyjne zawieszenie i układ automatycznego poziomowania reflektorów. W momencie debiutu rynkowego dostępne będą trzy silniki – czterocylindrowa jednostka benzynowa, Diesel o tej samej liczbie cylindrów oraz topowy E500 rozwijający 383 KM mocy.

W ofercie pojawi się także ekologiczny E350 CDI BlueEFFICIENCY – oszczędny dzięki technologii i szybki za sprawą stada 228 KM i 540 Nm momentu obrotowego.

Samochód pojawi się w salonach sprzedaży w czerwcu, a model Cabrio sześć miesięcy później. Oficjalny debiut nastąpi podczas Salonu Samochodowego w marcu.

Tutaj można zobaczyć oficjalne zdjęcia.

Źródło: fot. Mercedes, informacja Moto Target