Luksus w supersportowym stylu

Luksus w supersportowym stylu15.04.2009
Po oficjalnej premierze odnowionej klasy S, do internetu wyciekły zdjęcia zmodyfikowanych odmian tego auta o nazwie AMG! Ich premiera nastąpi podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, który odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia.

W odróżnieniu od standardowej S-klasy, modele AMG poznamy po większym wlocie powietrza w przednim zderzaku, typowych dla AMG felgach oraz czterech zakończeniach układu wydechowego.

Podobnie jak w zmodyfikowanej S-klasie, także w ognistych odmianach tego auta w miejsce okrągłych świateł halogenowych w zderzaku przednim pojawiły się bardzo modne ostatnio diody LED. Niemieccy inżynierowie zmodyfikowali też tylne lampy.

Moc pozostała na niezmienionych poziomie. S63 AMG ma pod maską 518-konny, wolnossący silnik V8 łączony z siedmiostopniową przekładnią automatyczną. Jego mocniejszy brat, czyli S65 AMG wyposażony jest w 6-litrowy silnik V12 z układem doładowania typu Twin Turbo.

Jego 604 konie mechaniczne zapewniają piorunujące osiągi. W tym przypadku moc przenoszona jest na tylne koła poprzez 5-stopniowy automat, będący w stanie "udźwignąć" ogromny moment obrotowy silnika, wynoszący ponad 1000 Nm!

Nowe modele AMG, poza zmianami kosmetycznymi, otrzymały też zmodernizowany system ESP.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia obu modeli.

Źródło: Auto Motor i Sport, Carscoop, fot. Mercedes