Mercedes E-Class LWB i Pullman

Mercedes E-Class LWB i Pullman05.05.2009
Do sieci przedostały się rysunki nowej klasy E w wydłużonych wersjach nadwozia. Dostępne szkice techniczne przedstawiają trzy różne warianty auta. Pierwszy z nich ukazuje nową klasę E w wersji ze zwiększonym rozstawem osi o ok. 10-15 cm, ...

...co powinno zapewnić na tylnej kanapie przestrzeń porównywalną z klasą S. Dwa pozostałe rysunki przedstawiają klasę E w wersji Pullman ze zdecydowanie wydłużonym rozstawem osi, do wnętrza której prowadzi czworo lub sześcioro drzwi.

Do napędu wersji Pullman posłuży zapewne 5.5-litrowy silnik V8 o mocy 388 KM i momencie obrotowym o wartości 530 Nm. Biorąc pod uwagę charakter wydłużonej limuzyny Mercedesa, należy oczekiwać, że nowy E500 Pullman, podobnie jak jego starszy w postaci S600 Pullman, zostanie wyposażony w taki sposób by zapewnić swoim pasażerom jak najwyższy komfort i luksus. To może oznaczać dodatkowe ekrany LCD w tylnej części kabiny, rozkładane stoliczki na wzór tych dostępnych w Maybachu czy też w pełni elektrycznie regulowane, dwa oddzielne, tylne fotele.

Tutaj można zobaczyć szkice Mercedesa klasy E z wydłużonym nadwoziem.

Źródło: fot. Mercedes, informacja Moto Target