Mercedes-Benz Actros Ciężarówką Roku 2009

Mercedes-Benz Actros Ciężarówką Roku 200922.06.2009
Mercedes-Benz Actros otrzymał tytuł "Ciężarówka Roku 2009" w plebiscycie miesięcznika transportu drogowego "Polski Traker". Jest to jedyny w Polsce plebiscyt o otwartym charakterze, w którym jury stanowią znawcy i miłośnicy ciężarówek, ...

...czyli czytelnicy "Polskiego Trakera" (nakład - 15 000) - właściciele firm spedycyjnych, kierowcy, mechanicy, i miłośnicy ciężkich pojazdów. W tym roku głosowali ponownie również słuchacze Radia Truck (audycja Polskiego Radia Program 1).

Medal w fabryce Mercedes-Benz w Woerth
17 czerwca 2009 r. w fabryce Mercedes-Benz w Woerth w Niemczech, gdzie wyprodukowano już około 600 000 egzemplarzy modelu Mercedes-Benz Actros, miało miejsce uroczyste wręczenie medalu i dyplomu. Z rąk redaktora naczelnego "Polskiego Trakera", Aleksandra Głusia, oraz wydawcy magazynu "Polski Traker", Bogusławy Zimmer, zaszczytny tytuł odebrał Hubertus Troska, dyrektor Mercedes-Benz Trucks na Europę i Amerykę Łacińską oraz Yaris Pürsün, dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Woerth. "Wyróżnienie dla nowego Actrosa nie było zaskoczeniem, gdyż jest to dojrzały i dopracowany produkt, a dzięki zeszłorocznej promocji wiele osób mogło zapoznać się z tym nowym ulepszonym pojazdem" - powiedział Aleksander Głuś, redaktor naczelny "Polskiego Trakera".

Hubertus Troska podkreślił, iż ta nagroda jest dla Daimler AG niezwykle cenna, gdyż przyznana została przez ostatecznych użytkowników ciężarówek i potwierdza ugruntowaną pozycję tego flagowego ciężkiego modelu Mercedes-Benz w Polsce i na świecie. Dodał, że polski rynek jest dla koncernu coraz ważniejszy.

Ponad 1/3 głosów dla nowego Actrosa
W ub. roku Mercedes-Benz Actros został zaprezentowany w nowej, udoskonalonej wersji. 37 usprawnień w dziedzinie komfortu, bezpieczeństwa i ekonomii z pewnością przyczyniło się do uznania tego modelu przez polskich trakerów za najlepszą ciężarówkę roku 2009. Uczestnicy plebiscytu mogli oddawać swój głos na modele powyżej 6 ton DMC, produkowane i oferowane w Polsce w 2008 roku. Tak więc kandydatów było kilkudziesięciu, ale ponad jedna trzecia głosów z 850 oddanych padła właśnie na nowego Actrosa. Fani i znawcy ciężarówek z pewnością docenili komfort pracy kierowcy, który został podwyższony m.in. dzięki wielu zmianom w kabinie (regulowana górna leżanka, ulepszona klimatyzacja postojowa i układ kierowniczy) oraz wprowadzeniu do standardowego wyposażenia zautomatyzowanej skrzyni biegów Mercedes PowerShift.

Źródło: Mercedes-Benz